Nemocnice Šumperk - lékárna
Slavnosti 2018
Nemocnice Šumperk
Středa 23. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dvacátý ročník Slavností města Šumperka je na dohled

22.05.2018 - Dvacátý ročník Slavností města Šumperka je na dohled...

Počasí

prehanky-dest

23.05.2018 - Středa

Teplota: 21 / 12 - Přeháňky-Déšť

polojasno

24.05.2018 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 13 - PoloJasno

Den otevřených dveří

Opoziční politička chystá kameru, chce natáčet

04. února 2015 - 10:43

Zpět na seznam článků

Videozáznamy z jednání šumperského zastupitelstva zřejmě přece jen budou na internetu

Opoziční politička chystá kameru, chce natáčet

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Třikrát zastupitelé v Šumperku projednávali návrh pořizovat a zveřejňovat videozáznamy ze svých zasedání a třikrát spadl pod stůl. Smířit se s tím nehodlá opoziční politička Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Na příští schůzi městského parlamentu se chystá natáčet vlastní IP kamerou a záznam zveřejnit na webových stránkách uskupení PRO-REGION. „Prostřednictvím registračního formuláře jsem Úřadu pro ochranu osobních údajů podala oznámení o záměru zpracovávat informace. Tím jsem splnila zákonnou povinnost, úřad mou žádost přijal, takže příští zasedání zastupitelstva už budu natáčet a videozáznam vyvěsím na stránkách našeho uskupení,“ uvedla Dvořáková Kocourková.

informace opozičního seskupení zdroj: PRO-REGION

Zastupitelé budou zasedat 19. února. Politička podle svých slov video před zveřejněním upraví ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů. „Pokud na jednání zastupitelstva padnou osobní údaje občanů, nechám je v záznamu vypípat,“ ujistila Dvořáková Kocourková, která před zahájením zasedání upozorní na natáčení kolegy zastupitele i veřejnost. „Nepředpokládám, že by mé oznámení někoho překvapilo. Nic neplánuji tajně, informaci jsem zveřejnila na facebookovém profilu PRO-REGION,“ řekla opoziční politička a dodala, že nepředpokládá žádné komplikace. „Je možné, že se můj postup nebude líbit každému, ale kdyby mi někdo chtěl v pořizování a vyvěšování záznamu bránit, nemá jak. Už ze samotné podstaty funkce zastupitele vyplývá, že je vykonávána veřejně,“ tvrdí Dvořáková Kocourková.

Zdeňka Dvořáková Kocourková a Jaroslav Horák při jednání ZM foto:sumpersko.net

Byla by prý ráda, kdyby kolegové v městském parlamentu přehodnotili svůj postoj a natáčením pověřili pracovníky radnice. „Oddělení informatiky má potřebný hardware i software, pouze neexistuje politická vůle. Hovořilo se o tom, jak je natáčení a vyvěšování záznamů na internetu nákladné. Já použiji vlastní IP kameru, kterou lze pořídit od dvou a půl do pěti tisíc korun, vlastní počítač a volně dostupný program na úpravy. Potom video vložím na stránky našeho uskupení, které spravuji. Nebude mě to stát nic, pouze práci. Úpravy videa zaberou asi jeden den. Tuto práci městu věnuji, i když si myslím, že by ji měli vykonávat zaměstnanci radnice,“ řekla opoziční politička a zdůraznila, že videozáznamy z jednání zastupitelstva pořizuje řada českých a moravských měst. Dostupné jsou jak na jejich oficiálních stránkách, tak na kanálu Youtube, který šumperští politici odmítli kvůli licenčním podmínkám.

Místostarosta Tomáš Spurný uvedl, že iniciativě zastupitelky nehodlá žádným způsobem bránit.

místostarosta Tomáš Spurný - ustavující jednání ZM foto:sumperskonet

Prý jen doufá, že vše bude provedeno kultivovanou formou. „Jednání zastupitelstva jsou veřejná a myslím, že tam nezaznívají žádné informace, které by občan nemohl znát. Důvod, proč jsem nehlasoval pro pořizování záznamů, byl například i ten, že při projednání rozpočtů školských zařízení vzešla spousta požadavků na zabezpečení objektů a školních zahrad a hřišť, a to i za využití kamerových systémů. Využití finančních prostředků pro zabezpečení majetku města mi pak přijde mnohem smysluplnější než pro pořizování obrazových záznamů z jednání zastupitelstva, které je veřejné, je z něj pořízen audiozáznam a je široce komentováno ve sdělovacích prostředcích,“ vyjádřil se Spurný.

Autor: Vladimíra Krejčí

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Dvacátý ročník Slavností města Šumperka je na dohled

Dvacátý ročník Slavností města Šumperka je na dohled

Připomenou i sté výročí založení samostatného Československého státu

Policisté v Šumperku vypátrali totožnost sprejerů

Policisté v Šumperku vypátrali totožnost sprejerů

Vandalové ničili majetek barevnými obrazci a nápisy

HAF! Který kostým překvapí na jubilejním desátém ročníku psí show?

HAF! Který kostým překvapí na jubilejním desátém ročníku psí show?

Šumperský Hafan 2018 se koná v neděli 27. května

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.