Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Opravené nádraží ve Štěpánově může sloužit volnočasovým aktivitám

22. září 2017 - 08:14

Zpět na seznam článků

Investice přesáhla tři miliony korun

Opravené nádraží ve Štěpánově může sloužit volnočasovým aktivitám

opravé nádraží Štěpánov zdroj foto: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty ve středu 20. září slavnostně ukončila opravu nádraží ve Štěpánově. Součástí stavby byla i úprava nevyužívaných prostor nebo čekárny pro cestující. Kompletní opravou prošlo také zastřešení budovy a změnilo se i původní značení stanice.

Původní výpravní budova pochází z roku 1845 a v průběhu let se postupně rozšiřovala. Zachovala si však původní architektonický ráz drážní budovy postavené z režného zdiva, které v obvodu dráhy lépe odolávalo povětrnostním vlivům a bylo méně náročné na údržbu.

Železniční stanice ve Štěpánově prošla v letech 2002–2004 kompletní rekonstrukcí, součástí prací byla i samotná výpravní budova. Po roce 2008, kdy zde skončila služba výpravčího, se zároveň uzavřela pokladna. V následujících letech nevyužívaná budova bohužel chátrala.

Loni projevila zájem o využití prostor výpravní budovy obec, SŽDC proto zařadila její úpravy mezi prioritní stavební akce v letošním roce. „V letošním roce realizovala SŽDC ve Štěpánově opravu elektroinstalace, vytápění, veřejných toalet a sanaci proti zemní vlhkosti. Kompletní opravou prošlo zastřešení budovy, konkrétně se jednalo o výměnu střešní krytiny, klempířských prvků či opravu porušených prvků krovu a střešního bednění. Úpravou prošly také nevyužívané prostory v přízemí včetně čekárny pro cestující,“ vyjmenovává náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

opravé nádraží Štěpánov zdroj foto: SŽDC

Původní označení stanice nahradilo nové s využitím moderních LED technologií; jedná se o ověřovací provoz moderního systému osvětlení názvů železničních stanic. Celková výše opravných prací činí 3,3 miliony korun. „Správa jedná se zástupci obce o možném využití nádraží pro zájmovou volnočasovou činnost obyvatel, další prostory nabídne ke komerčnímu využití. Současně se dohodla s obcí na znovuotevření čekárny pro cestující," uvedla tisková mluvčí SŽD Kateřina Šubová.

Státní organizace připravuje v Olomouckém kraji v následujících pěti letech revitalizace či opravy téměř padesátky nádraží.

Autor: red., K. Šubová

Fotogalerie

opravé nádraží Štěpánov                    zdroj foto: SŽDC

Další články z rubriky

Speed Marathon 2018 v Olomouckém kraji

Speed Marathon 2018 v Olomouckém kraji

Rychlost se měřila na čtyřiceti místech

FOTO: Policisté na Šumpersku radili dětem

FOTO: Policisté na Šumpersku radili dětem

Dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.