Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Osm vítězů může užívat značku Regionální potravina Olomouckého kraje

01. října 2015 - 11:21

Zpět na seznam článků

O prestižní cenu se letos ucházelo téměř čtyřicet výrobců

Osm vítězů může užívat značku Regionální potravina Olomouckého kraje

Šumperk - ochutnávka potravin se značkou Regionální potravina Olomouckého kraje foto: sumpersko.net

Na festivalu gastronomie a nápojů Olima byl celkem osmi výrobkům s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi předán certifikát Regionální potravina Olomouckého kraje 2015. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos v tomto kraji ucházelo 38 výrobců s osmdesáti výrobky.

O logo soutěžili v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 21 výrobků v kategorii pekařské výrobky včetně těstovin. Vítězné výrobky se také představily v pavilonu E výstaviště Flora Olomouc.

Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve třinácti krajích Čech a Moravy. „Ministerstvo zemědělství již šestým rokem soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a napomoci jim s jejich výrobky uspět na trhu,“ představil soutěž ministr zemědělství Marian Jurečka.

ochutnávka Regionálních Potravin Ol. kraje v Šumperku foto: sumpersko.net

Výrobky přijaté do soutěže hodnotila osmičlenná komise odborníků. Podle slov regionálního koordinátora Pavla Stonawského z Agrární komory Olomouckého kraje, měla komise velmi obtížnou a složitou práci: „Se svými novými výrobky uspěli již tradiční výrobci, držitelé značky Regionální potravina, ale prosadili se také výrobci, kteří soutěžili poprvé. Svědčí to o tom (nebo dokazuje to), že se v Olomouckém kraji vyrábí kvalitní potraviny.“

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu.

ochutnávka Regionálních Potravin Ol. kraje v Šumperku foto: sumpersko.net

V současné době značku nosí 575 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. „Velmi mne těší, že Čerstvé máslo je již třetím produktem z naší malé Farmy Zdeňka, oceněným Regionální potravinou. Jsem moc ráda, že se potvrdilo, že i malá rodinná mlékárna dokáže vyrobit kvalitní a zdravé potraviny. Ocenění vnímám jako výzvu a podporu v podnikání, je to pro nás velká čest. Kromě Čerstvého másla se tímto oceněním pyšní náš Porubáček a sýr Duo srdce, jejichž obliba u zákazníků od získání ocenění stále roste. Naší prioritou nadále zůstává vyrábět kvalitní a poctivé mléčné výrobky,“ uvedla Lucie Andrýsková, majitelka malé mlékárny Farma Zdeňka.

ochutnávka Regionálních Potravin Ol. kraje v Šumperku foto: sumpersko.net

Značku Regionální potravina Olomoucký kraj 2015 obdržely výrobky:

Regionální potravina Olomouckého kraje 2015Regionální potravina Olomouckého kraje 2015

Autor: red., L. Hošková

Fotogalerie

Šumperk - ochutnávka potravin se značkou Regionální potravina Olomouckého kraje   foto: sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.