Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Osmnáct studentů dostane krajské finance na zahraniční stipendia

23. července 2016 - 12:13

Zpět na seznam článků

Žádost zaslalo třiadvacet studentů

Osmnáct studentů dostane krajské finance na zahraniční stipendia

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Olomoucké hejtmanství letos vyčlenilo více než 1,3 milionů korun na stipendia určená ke studiu na zahraničních středních a vysokých školách.

Zatímco v prvním kole schválili krajští radní stipendia v celkové výši 222 tisíc korun, ve druhém pak ve výši zhruba 315 tisíc korun. „Do druhého kola nám k 1. červenci přišlo celkem třiadvacet žádostí. Daná částka bude rozdělena mezi osmnáct studentů, kteří splnili podmínky dotačního programu. Studenti budou stipendium kraje využívat především na evropských vysokých a středních školách, ale například i v USA, Mexiku nebo Číně,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

Studijní stipendium je možné využít na úhradu výdajů v průběhu celého studijního pobytu v zahraničí. Nejčastěji slouží k pokrytí cestovních nákladů, výloh za ubytování a stravování nebo na nákup studijních materiálů. „Poskytováním zahraničních stipendií se snažíme zvýšit možnosti uplatnění absolventů na trhu práce a také tímto způsobem zamezit odlivu mladých vzdělaných lidí z našeho regionu,“ doplnil hejtman.

Stipendium mohou získat žáci denního studia středních škol a studenti vyšších odborných škol se sídlem na území Olomouckého kraje. „Z vysokoškoláků mohou získat stipendium také studenti, kteří mají trvalé bydliště v kraji, ale studují mimo region,“ dodala mluvčí Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.