Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Otevřené muzeum on-line

01. března 2021 - 14:42

Zpět na seznam článků

Pozvánka VM Olomouc

Otevřené muzeum on-line

Vlastivědné muzeum v Olomouci o Vánocích roku 2020 otevřelo své brány on-line všem návštěvníkům 3D/ 4K virtuální prohlídkou celého muzea.

Na vánoční virtuální prohlídku navázal edukačně-prezentačním projektem Otevřeného muzea, kde návštěvníci mohou najít v rámci "info - balíčků" kompletní informace k výstavám, expozicím a zajímavostem v muzeu. „Tyto balíčky muzeum postupně doplňuje, a to jak ze světa virtuální prohlídky (např. k exponátu modelu Sloupu Nejsvětější Trojice, tak i aktuálních muzejních výstav (např. výstava České korunovační klenoty na dosah)," uvedl tiskový mluvčí VMO Antonín Valenta.

Další novinkou v propojení virtuálního muzea s Otevřeným muzeem a v podstatě i "reálným olomouckým světem" je Stezka Olomoucí „Na úsvitě dějin“. „Když každodenně procházíte ulicemi Olomouce, napadlo vás někdy, co se vůbec nachází pod chodníky a ulicemi míst, kterými právě jdete? Co když právě z těchto míst pochází známé a důležité archeologické objevy? Co když právě i těmito místy procházela historie Velké Moravy,“ klade zvídané otázky mluvčí Valenta.

historie zdroj:VOM

Zajímavosti a informace k nalezeným archeologickým skvostům můžete nalézt v muzejní virtuální prohlídce, kde pracovníci muzea přidali nové informační body s mnoha dalšími podklady.

pozvánka na výstavu zdroj:VMO

Zajímavosti však můžete najít nejen zde, ale také v interaktivní mapě, díky které by se mohly vaše procházky Olomoucí stát třeba i chvílemi nevšedního objevování dávné historie...

Odkaz ZDE

Autor: red., A. Valenta, zdroj foto: VMOL

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.