Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Oznamovatel požáru v Líšnici byl nalezen v bezvědomí

12. února 2013 - 11:54

Zpět na seznam článků

Podle vyšetřovatelů byl oheň založen úmyslně

V pondělí 11. února kolem 9.30 hodin přijala tísňová linka oznámení o požáru v rodinném domě v obci Líšnice na Šumpersku. Již jízdou k zásahu dobrovolných hasičů z Mohelnice byl pozorovatelný hustý černý kouř. Postupně tak u požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů. K hasičům ze stanice Zábřeh dorazily profesionální jednotky stanice Litovel a Uničov a z řad dobrovolníků jednotky Mohelnice, Lošťice, Lukavice a místní Líšnice. Spoluobčané před příjezdem hasičů z jednoho hořících domů vynesli muže, který byl v bezvědomí.

„ Hasiči mu ihned poskytnuli předlékařskou péči podáním kyslíku a poté jej předali do péče lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby. Ta jej po prvotních ošetření dále transportovala k následné péči do FN Olomouc,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Líšnice

V prvním domě byla lokalizace požáru snadnější. Ve dvou místnostech hořely matrace, které hasiči vynesli z domu. „Nicméně hoření zde způsobilo zakouření všech prostor. Složitější situace nastala v druhém objektu ten je z části užíván k hospodářským účelům a v půdním prostoru bylo také uskladněné větší množství sena a slámy. Požár se z přízemních prostor a schodištěm velmi rychle dostal do podkroví a došlo k výraznému rozhoření,“ uvedl mluvčí Zdeněk Hošák.

Likvidace požáru druhého domku byla složitější, protože část stropů se propadla do obytných prostor a situaci navíc komplikoval zdvojený strop. Ten bylo nutné postupně otevřít, včetně střešní krytiny a dohasit menší i skrytá ohniska. Hasiči prostory prověřili termokamerou, vynesli větší množství požárem poškozeného vybavení domu i uskladněných předmětů v půdním prostoru.

Líšnice

„Příčina vzniku požáru dle šetření vyšetřovatele  HZS byla stanovena, jako úmyslné založení. Šetřením bylo nalezeno několik ohnisek na různých místech. Oba domy rovněž nebyly nijak propojeny. Výše škody byla prozatím vyčíslena na milion sto tisíc korun,“ doplnil mluvčí Hošák.

Líšnice

Případ si přivzala Policie ČR, která podle informace tiskové mluvčí Štrbákové určila tři místa zahoření. Oznamovatel požáru byl nalezen v bezvědomí a bez zjevného zranění. „ Na místo byl přivolán policejní psovod se služebním psem, který je speciálně vycvičen k vyhledávání chemických akcelerantů a kriminalistický technik. Příčiny a okolnosti vzniku požáru budou předmětem dalšího policejního vyšetřování,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Štrbáková.

 

Autor: red.,Z.Hošák,M.Štrbáková, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.