Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 06. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajskou vesnicí roku jsou Čechy pod Kosířem

05.06.2023 - Krajskou vesnicí roku jsou Čechy pod Kosířem - Výhru...

Počasí

06.06.2023 - Úterý

Teplota: 17 / 14 - obcasny-Déšť

07.06.2023 - Středa

Teplota: 19 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

PREMIÉRA při zábřežském Wezlování. Představil se „skřípalismus“

28. ledna 2014 - 23:44

Zpět na seznam článků

Welzlův kufr nabitý překvapením

PREMIÉRA při zábřežském Wezlování. Představil se „skřípalismus“

Welzlův kufr 2014 foto:sumpersko.net

V sobotu 25.ledna pokračoval v Zábřehu na Humenci dalším dnem recesistický, jedenáctý ročník populárního Welzlování.

Welzlův kufr 2014

Odpolední zimní běh do kopce s kufrem v ruce, doutníkem v ústech, po vzoru Jana Eskymo Welzla si nenechalo ujít osmadvacet závodníků a přes sto přihlížejících diváků. Závodníci museli nejen zdolat náročnou trať v předepsaném oděvu, ale absolvovat i chuťově rafinované disciplíny.

Welzlův kufr 2014

Konzumace špeku, otočka panáka slivovice a pořádné sousto tvarůžků, dokáže rozpohybovat každého. Fotogalerie I.část

Welzlování je objevování dosud nepoznaného a tím přesně byla i sobotní premiéra skladby, jejíž autorství je přisuzováno bezesporu zábřežskému cestovateli.“V letošním roce se podařilo objevit notový materiál, který nepochybně patří J. E. Welzlovi. Nález byl učiněn v Zábřehu, místo nálezu však na přání majitele objektu tajíme, protože má obavu z přílišné publicity a popularity. Jedná se o noty velké historické, ale i umělecké hodnoty. Oslovení odborníci, kteří nález zkoumali, se prozatím shodují na tom, že Welzl by mohl být dokonce zakladatelem moderního, dosud neznámého, uměleckého směru. Pracovně je dosud užíváno označení skřípalismus," popsal okolnosti nálezu Zdeněk David.

Welzlův kufr 2014

Mimo hlavní závod a kulturní objev roku, byla pozornost v sobotu na Humenci věnována i vložené soutěži a to o „Welzlovu cestovatelskou slivovicu“.

Vítězi zajistila právo po dobu jednoho roku používat název Welzlova cestovatelská a přivedla na „start“ devět soutěžících. První místo si odnesl Josef Klimek se svoji švestkovou. „Veškeré vzorky propadly ve prospěch Welzlova kufru a byly použity k občerstvení závodníků na trati i v cíli,“ doplnil Zdeněk David.

Welzlův kufr 2014

Fotogalerie II.část

Welzlování pokračuje 1.února pořadem Vertikální svět v kině Retro. Zlatým hřebem bude samozřejmě v neděli 16.února závod čtyřspřeží s lidskou posádkou a také pokus o překonání vlastního rekordu v počtu lidí s kufrem na jednom místě.

Welzlův kufr 2014

Autor: kik.,foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Welzlův kufr 2014                 foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.