Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Šumperku na letišti havaroval při přistávání Supralight

27.05.2020 - V Šumperku na letišti havaroval při přistávání...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

PŘIPOMENUTÍ! Ředitel šumperského úřadu práce zve na pátý ročník Burzy práce

28. září 2019 - 14:59

Zpět na seznam článků

Všichni kdo hledají práci, májí šanci během jednoho dne kontaktovat více zaměstnavatelů

PŘIPOMENUTÍ! Ředitel šumperského úřadu práce zve na pátý ročník Burzy práce

ilustrrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net

Volná pracovní místa ve strojírenství, v elektrotechnice, potravinářství, obchodu i ve zdravotnictví nabídnou návštěvníkům 5. ročníku Burzy práce a vzdělání Šumperk významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů. A chybět nebudou ani zástupci středních a vysokých škol.

Akce proběhne v úterý 1. října od 9 do 17 hodin v Domě kultury Šumperk.

Na burze se představí přes dvacet sedm zaměstnavatelů, devět středních odborných a dvě vysoké školy. „Akce je určená všem, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří zvažují změnu profese či uvažují o vhodné rekvalifikaci. Prostřednictvím burzy chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, kariérním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů a škol,“ shrnuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Šumperku Ivo Bartl.

ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Šumperku Ivo Bartl foto: šumpersko.net

Cílem je umožnit formou osobního kontaktu získání aktuálních informací, které všem zájemcům pomohou v orientaci a v konečném rozhodování, jaké vzdělání či profesi zvolit s ohledem na osobní předpoklady a budoucí profesní uplatnění.

Na burze bude mít své zastoupení také Úřad práce ČR. „Naši specialisté poradí lidem nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také pomohou s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem,“ uvedla tisková mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

Mnozí vystavovatelé burzu oživí exponáty nebo praktickými ukázkami. „Nově se příchozím představí v rámci doprovodného programu Živá knihovna povolání – interaktivní představení povolání, které organizátoři připravili ve spolupráci s místními firmami a školami. Žáci se tak blíže seznámí s profesí technika robotizace, elektromechanika a zámečníka, hospodáře na levandulovém poli, cukrářky či zdravotní sestry,“ přiblížila mluvčí.

Burza práce 2018 zdroj foto: archiv šumpersko.net

Pro návštěvníky z řad žáků a studentů jsou také připraveny soutěže na stáncích vystavovatelů. „Výherci budou losováni průběžně po dobu trvání akce. Vyvrcholením celé burzy pak bude losování o atraktivní ceny – dva poukazy v hodnotě tří tisíc korun na nákup mobilního telefonu,“ upřesnila Kateřina Beránková.

Zveřejněno 16.9.2019 - 14.38 hod.

Autor: red., K. Beránková, zdroj foto: šumpersko.net

Fotogalerie

ilustrrační snímek                 zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.