Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní pohotovost ve FN Olomouc se na dva týdny přestěhuje

23.09.2019 - Zubní pohotovost ve FN Olomouc se na dva týdny...

Počasí

23.09.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Zataženo

24.09.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

PROČ NEJDE V ČR ODSTRANIT KORUPCE

12. října 2011 - 12:33

Zpět na seznam článků

Běžte s tím na policii. Je skutečně neuvěřitelné, že tohle, jak už bylo jinými napsáno, mohl premiér Nečas říci.

PROČ NEJDE  V ČR  ODSTRANIT  KORUPCE

ilustrační foto

On, je ne jen předseda vlády, ale i garant boje proti korupci. Jsem proti korupci v ODS a ve státě, stálo na plakátech kolem něj v předvolebním boji. Jít oznámit závažný trestný čin na policii, je skutečně zážitek, a to i pro advokáta. Na policii kam? Kontakt s policií může občan navázat jen na místním oddělení. Jiné složky policie jsou mu nepřístupné.

Kde sedí specialisti na boj s korupcí? V které budově, v kterém poschodí? Už vidím, jak statečný oznamovatel  je posílán z patra do patra a jak policista  začíná na klávesnici vyťukávat poučení pro oznamovatele.

Říkáte tři miliardy? Franto, ty vole, tady  má jít  o tři miliardy. Máte důkazy?  Že jste to  nahrál? A víte, že nahrávání bez souhlasu je trestné? Komu všemu jste to říkal? Jednou jsem se se souhlasem klienta pokoušel upozornit policii na krádež stovek milionů ze státních prostředků. Ač vybaven kvalifikací advokáta, nedokázal jsem policii zainteresovat natolik, abych  získal  její zájem. Dopadl jsem jako francouzský režisér Jean Girault, když  oznamoval  krádež svého fotoaparátu  četníku houpajícímu se v křesle na policejní stanici, kterému sdělil, kde se pachatel s jeho aparátem právě nachází. A nechcete se na to vykašlat, odpověděl francouzský strážce zákona. To Giraulta inspirovalo k natočení  série filmů o  Četnících  ze Saint-Tropez. Jindy jsem byl u policajtů v jednom menším okresním městě s oznámením korupčního jednání. V čekárně jsem se díval na plakát, jak v cele sedí dva odsouzení a nápis pod nimi hlásal, že trestný  je i  ten, kdo dává, ne jen ten, kdo bere. Bylo to v době  vnitro-ministrování  Stanislava Grosse.

Policajti se právě střídali ve službě. Ten, co odcházel neměl čas, ten co střídal, neměl náladu. Sepisovat a nechat si něco diktovat od  advokáta? Co když bude diktovat nějaká cizí slova? Tak to napište sám pane doktore a pošlete nám to, zněla jeho rada. Ne, já to chci sepsat od vás tady a nyní. Nemám čas, zní odpověď. Nikdo tady není, kontruji. Ale přijde, končí policista.

Tohle měl premiér Nečas na mysli, když posílal pana Michálka na policii? Dovede si někdo představit, jak horlivý policista sepisuje trestní oznámení na podezřelého ministra a pak jej předává svému nadřízenému? Já ne. A jak policie jede okamžitě vyslechnout dotyčného ministra? Jak premiér ihned volá spolehlivému státnímu zástupci  nebo aspoň jednomu vysokému policejnímu důstojníkovi, kterému důvěřuje? Jak k němu posílá s ochranou vyžádanou od policejního prezidenta oznamovatele. Jak si neprodleně  volá na kobereček dotyčného ministra a odvolává jej přinejmenším dočasně z funkce? Ne, pan premiér jedná jako policajt  Cruchot (Funes), když  zatýká nudisty na pláži v  Saint – Tropez. Jděte na policii. Do Bartolomějské nebo Benediktské? Kamkoli, všude na vás přece čekají! S  četníky ze Saint- Tropez je to legrace, tady ale mrazí.

Můžeme boj proti korupci zabalit? Protože do nereálných slibů jí zakamuflovali političtí předáci. Pamatujete jejich předvolební plakáty? S korupcí v ODS a ve státě se nikdy nesmíříme, tam bylo napsáno. O jiných stranách iluse nemám. Ani o té oranžové, která se jako jeden muž semkla kolem Stanislava Grosse v době jeho křišťálově jasných skandálů.

Pane Nečase je mi líto. Měl jsem ho za svého premiéra a dokonce jsem mu i trošku věřil. Tu pravou víru jsem totiž ztratil, když po vítězných volbách v r. 1996 vyrazil bojovat proti korupci premiér Topolánek. Vzal si na to Dalíka  a porady konal v Toskánsku. A pak se nemusel ani soudit o rozdělení  společného jmění manželů, všechno jako starý vůl (podle vlastního ocenění) dal  exmanželce.

Tak, aby se již pan Nečas netrápil, chtěl bych mu poradit, že korupce, ve které ČR vede před Latinskou Amerikou a Balkánem, je neodstranitelná!  Proč?

- Protože ji žádná politická strana ve skutečnosti odstranit nechce, jelikož se z ní strany financují

-  Protože předvolební hesla o boji proti korupci mají stejnou hodnotu  jako  stupidní hesla typu „více zeleně než betonu“. Jsou to jen rádoby líbivá hesla, která nic neznamenají. Nemohou znamenat, neboť  jen slouží  k oklamání voličů a získání jejich důvěry

- Protože dnešní politika a politici dovedli k dokonalosti socialistické heslo „kdo nekrade, okrádá svoji rodinu“

- Protože korupční (lobbistické) premie ve stamilionech jsou tak vysoké, že jsou  nabídkou, kterou nelze odmítnout

- Protože kdo ve straně v tom nejede, zůstane jen řadovým pěšákem

- Protože policie a státní zastupitelství neplní řádně své povinnosti a vedou válku mezi sebou.

- Protože současná politická reprezentace vyznává heslo „po nás potopa“

- Protože máme co jsme chtěli a volili

 

Autor: JUDr. Milan Hulík, novinář, právník, historik

Fotogalerie

ilustrační foto

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Medový den 2019

Medový den 2019

Fotek: 44
Přidáno: 22.09.2019

VESELENÍ v Šumperku

VESELENÍ v Šumperku

Fotek: 79
Přidáno: 21.09.2019

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Fotek: 71
Přidáno: 21.09.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.