Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pacienti i během svátků budou ležet ve větším komfortu

17. prosince 2017 - 09:23

Zpět na seznam článků

FN Olomouc mění čtyři sta matrací na osmnácti klinikách

Pacienti i během svátků budou ležet ve větším komfortu

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

Více než čtyři sta nových matrací zpříjemní ještě před vánočními svátky pobyt pacientům osmnácti klinik Fakultní nemocnice Olomouc.

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

Jedná se o součást systematické obměny, která se postupně dotkne všech bezmála dvanácti set lůžek v největším zdravotnickém zařízení v Olomouckém kraji. „U části matrací už byla výměna nutná, ale reagujeme také na připomínky pacientů, kteří si občas stýskali nad jejich kvalitou a stářím. Poslední větší obměna proběhla zhruba před deseti lety,“ vysvětlila hlavní sestra FN  Olomouc Andrea Drobiličová.

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

Nemocnice se při výběru soustředila na zdravotní vlastnosti nových matrací. „Zásadní pro nás bylo, aby byly antidekubitní, tedy aby aktivně působily proti proleženinám,“ zdůraznila hlavní sestra. Výběr nakonec padl na matrace Bohemia Clinic Flex ze studené PUR pěny, jejichž složení zaručuje adekvátní snížení tlaku na tkáně nebo lepší cirkulaci vzduchu.

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

Nejvíce nových matrací ‐ celkem čtyřiapadesát ‐ se objeví na Ortopedické klinice FN Olomouc, kde se obměna dotkne celého lůžkového fondu pracoviště. „Našim pacientům přinesou nové matrace zcela jistě větší komfort a vhodně doplní moderní elektricky polohovatelná lůžka, která už na klinice máme. Pacienti jsou u nás po operačních výkonech upoutáni na lůžko, zejména pak lidé po implantaci totální endoprotézy nebo lidé po velkých rekonstrukčních výkonech. Jejich pooperační režim vyžaduje vzhledem k náročnosti výkonu často pouze kondiční cvičení na lůžku, takže v něm tráví celou dobu hospitalizace,“ popsala Petra Poulíková, vrchní sestra Ortopedické kliniky.

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

Mezi klinikami a odděleními, která už ode dneška začala nové matrace využívat, je i II. chirurgická klinika FN  Olomouc, kde jimi vybavili všech třiatřicet lůžek. „První reakce našich pacientů jsou velmi pozitivní. Nové matrace jsou tvrdší a vyšší než ty  původní,  jsou  tedy  pro  hospitalizované  jednoznačně  pohodlnější  a  ošetřovatelskému personálu umožňují snadnější péči o pacienta na lůžku. Mezi naše pacienty patří lidé s  onemocněním cévního systému, u nichž se mohou v důsledku nedostatečného prokrvení tvořit defekty  zejména v oblasti dolních končetin. Nové matrace pomohou v prevenci vzniku proleženin a v péči o tyto  defekty,“ doplnila Blanka Charamzová, vrchní sestra II. chirurgické kliniky.

nové matrace zdroj foto: FN Olomouc

Na nových matracích budou během léčby odpočívat i pacienti kliniky nukleární medicíny, všech tří interních  klinik,  urologie,  kardiochirurgie,  neurologie,  neurochirurgie,  psychiatrie,  traumatologie,  geriatrie,  stomatochirurgie,  klinik  pro  oční  a  kožní  lékařství,  rehabilitace  a  kliniky  anesteziologie,  resuscitace  a  intenzivní medicíny. „Za celkem 438 nových matrací zaplatí nemocnice více než 1,1 milionu korun z vlastních  zdrojů,“ upřesnil tiskový mluvčí Egon Havrlant.

Autor: red., E. Havrlant, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

nové matrace                zdroj foto: FN Olomouc

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.