Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Nemocnice oční

Pacienty v ohrožení života hlídají v šumperské nemocnici nové přístroje

11. října 2018 - 12:21

Zpět na seznam článků

Oddělení ARO a JIP je vybaveno desítkou nových přístrojů

Pacienty v ohrožení života hlídají v šumperské nemocnici nové přístroje

MUDr. Josef Čikl primář mezioborové JIP Nemocnice Šumperk zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Nový defibrilátor, anesteziologický přístroj, monitory vitálních funkcí nebo mobilní přístroj pro umělou plicní ventilaci. To je jen zlomek z nové přístrojové technologie, kterou zakoupila šumperská nemocnice na své ARO a JIP. Pracoviště i díky dotacím z EU vybavila desítkou nových přístrojů v celkové hodnotě téměř dvanácti miliónů korun.

Jedním z nových přístrojů, který se stará o pacienty ARO, je anesteziologická pracovní stanice pro aplikaci bezpečné a účinné anestezie. „Přístroj umožňuje sledovat veškeré důležité parametry, které ovlivňují hloubku a bezpečnost celkové anestezie. Nová stanice pomůže anesteziologům vést bezpečnou anestézii nastavenou individuálně podle požadavku operačního výkonu a potřeb každého pacienta,“ vysvětluje biomedicínský inženýr šumperské nemocnice Martin Sikora s tím, že nová stanice je vybavena moderní ventilační technologií s podporou řízené a podpůrné plicní ventilace, která umožňuje komplexní ventilační péči o těžce nemocné pacienty, včetně dětí.

ARO Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Nemocnice vybavila oddělení ARO také novým defibrilátorem s monitorem vitálních funkcí. Přístroj tak dokáže svými elektrickými výboji obnovit správnou činnost srdce a zároveň, díky speciálnímu monitoru, umožňuje nepřetržitě kontrolovat vitální funkce pacienta.

ARO Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Defibrilátor je mobilní a je vybaven velmi výkonnou baterií, takže ho lékaři mohou v případě nutnosti použít nejen na oddělení ARO, ale kdekoliv v areálu nemocnice. Zprovoznění defibrilátoru je dnes už otázkou jen několika málo vteřin. „Lékaři ho mohou v případě nutnosti použít v podstatě okamžitě, čímž se opět zvyšují pacientovy šance na přežití,“ doplňuje Martin Sikora.

ARO Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Kromě nového defibrilátoru se může oddělení ARO pochlubit také novými monitory vitálních funkcí, které trvale kontrolují zdravotní stav hospitalizovaných pacientů. „Nové monitory jsou vybaveny rozsáhlým alarmovým systémem, který lékaře okamžitě upozorní na případné změny či poruchy životních funkcí a dokážou tak zabránit zhoršení zdravotního stavu pacienta. Přístroje jsou navíc mobilní, takže dokážou hlídat pacienta hospitalizovaného třeba mimo jednotku intenzivní péče,“ dodává Martin Sikora.

ARO Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Mezi přístrojové novinky, které posílily oddělení ARO a JIP, patří například také nová elektrická odsávačka, mobilní přístroj pro umělou plicní ventilaci nebo vysokofrekvenční tryskový ventilátor. „Novinky byly pořízeny v rámci plánované celkové obměny přístrojové technologie, kterou nemocnice pro letošní rok naplánovala. Celkem letos vybaví své oddělení více než tři sta dvaceti přístroji v celkové hodnotě osmdesát tři miliónů korun," upřesnila tisková mluvčí šumperské nemocnice Hana Hanke.

 
 

Autor: red., H. Hanke, zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

MUDr. Josef Čikl primář mezioborové JIP Nemocnice Šumperk     zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

Nový špičkový rentgen může nabídnout pacientům Nemocnice Šumperk

Nový špičkový rentgen může nabídnout pacientům Nemocnice Šumperk

„Rentgen dokáže automaticky zvolit optimální dávku záření pro potřebné provedení snímku,“ objasňuje...

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

Šumperk získal prvenství v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.