fitnesskotelna
Rakousko
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem

25.05.2020 - Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod...

Počasí

25.05.2020 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Přeháňky-Déšť

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

fitnesskotelna

„Padám na držku, abych mohl do hor,“ motivuje ambasador Cypra

09. května 2019 - 10:44

Zpět na seznam článků

Milovníci horského běhu přesouvají do Beskyd

„Padám na držku, abych mohl do hor,“ motivuje ambasador Cypra

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Pouhé dva týdny zbývají do startu prvního bodovaného závodu seriálu Horská výzva. Běžci se na start postaví ve dnech 24. a 25. větna.

Po slavnostním úvodu v podobě dubnového bonusového závodu na Vysočině se milovníci horského běhu přesouvají do Beskyd, kde se na ně už těší ambasador závodu a svérázný legendární běžec Zbyněk Cypra. „Horská výzva je tu pro širokou škálu lidí, kteří třeba ještě neví co od svých běžeckých aktivit očekávají. Vždyť my jsme prakticky jediný podnik v Česku, který je na pokračování. Nejprve si dáte rozbrnkávačku na Vysočině, abyste zjistili, jak na tom vlastně jste a pak už jedete na výsledky, které jsou ale u každého jiné a vůbec tím nemusí být myšleno sledování času nebo umístění. Horská výzva totiž umožňuje poznávat jednotlivá pohoří v naší zemi a já mám radost z toho, že se nám to daří,“ pronesl protřelý běžec Zbyněk Cypra, který se už těší do Beskyd, kde se sám podílel na tvorbě běžeckých tratí.

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

V Beskydech, které jsou jako první bodovaná zastávka letošního 9. ročníku, na běžce čekají obligátní tři běžecké distance – Long (62,4 km), Half (43,4 km) a Short (13,5 km). Na všech trasách poběží jednotlivci i dvojice. Vždy se běží v kategoriích muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Pouze nejdelší trať Long se jde přes noc jen ve dvojicích.

Tradičně nemůže chybět ani benefiční pětikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek poputuje za Verunkou, která si jako mladá nadějná lyžařka po pádu poranila míchu. Vybraná částka má opět přispět k léčbě a rehabilitacím. „Důvodů, proč vyrazit na Horskou výzvu je celá řada. Ale je fajn, že se lidé vrací a díky bonusovým závodům přichází noví běžci, kteří sami poznají ten vlak, do kterého, když nastoupíš, už nechceš vystoupit – jedeš totiž jednotlivé zastávky po celé republice a najíždíš na nový životní styl, který tě baví,“ řekl Zbyněk Cypra, který sice sám se závoděním skončil, ale do hor uniká stále, jak je to jen možné. „V práci padáš na držku, ale přesto pak vyjedeš a to jen proto, že chceš být v horách, chceš se hýbat, dýchat a cítit tu svobodu, kterou ve městě nemáš. Denně jezdím na kole, abych se vyventiloval. Netajím se tím, že závodní běhání mi nechybí, takže návrat do závodu určitě nebude, ale jakmile můžu zdrhnout do hor, tak využívám každé možnosti,“ motivuje k pohybu Zbyněk.

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Výhodnější on-line přihlášky do závodu totiž končí už tuto neděli o půlnoci. „Dále bude samozřejmě možné se přihlásit na místě v den konání závodu,“ podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, když současně připomenul, že v rámci beskydského podniku se běžci sejdou v příjemné prostředí amfiteátru na Horečkách u Trojanovic u Skokanského areálu Jiřího Rašky nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Právě zde bude otevřena kancelář závodu s možností registrace v pátek 24. května od sedmnácti hodin do půl jedenácté večer, nebo pak v sobotu od šesti do osmi hodin ráno. „Stejně jako já, ať všichni nechají toho, co dělají a jdou si zaběhat do Beskyd. Bude to paráda, dejte Výzvu,“ zve Zbyněk Cypra.

Autor: red., P. Pátek, foto:P. Pátek PatRESS.cz

Fotogalerie

RP - Horská výzva       zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Další články z rubriky

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

Co klub a fanoušky čeká?

HOKEJ: Draci mají trenéra pro novou sezónu!

HOKEJ: Draci mají trenéra pro novou sezónu!

Tisková zpráva hokejového klubu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.