Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 04. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli dopadnout sprejera,“ hodnotí ředitel šumperské městské policie

04.08.2020 - „Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli...

Počasí

04.08.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 15 - obcasny-Déšť

05.08.2020 - Středa

Teplota: 21 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Padělky za téměř 152 milionů korun v České republice

03. července 2020 - 15:20

Zpět na seznam článků

Nejvíce zjištění bylo v příhraničních oblastech s Rakouskem a Německem

Padělky za téměř 152 milionů korun v České republice

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Česká obchodní inspekce v průběhu loňského roku provedla více než 1,7 tisíc kontrol, při kterých se zaměřila na nabídku a prodej padělaného zboží. Nedostatky zjistila v 1 257 případech a z toho ve 444 případech zaznamenala porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování padělků.

V průběhu celého roku zajistila 57 576 kusů padělků, v hodnotě originálů ve výši 151 664 346 korun. „Výsledky kontrol provedených potvrdily, že nabídka a prodej padělaného zboží se stále vyskytuje. Nejvíce zjištění bylo v příhraničních oblastech s Rakouskem a Německem, méně se padělky vyskytují v severních částech České republiky a v hlavním městě Praze. České obchodní inspekci se osvědčila i novelizovaná pravomoc, která umožňuje zjednání možnosti vstupu do uzavřených prostor. Praxe totiž často potvrzuje, že kontrolovaná osoba obvykle při příchodu inspektorů svou provozovnu či automobil uzamkne a vzdálí se. Tuto pravomoc bude ČOI i nadále využívat jako účinný nástroj přispívající ke snížení nabídky a prodeje padělků,“ říká k závěrům kontrol ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Česká obchodní inspekce se i v minulém roce zaměřila na dodržování § 8 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. „Podle tohoto ustanovení se obchodníkovi zakazuje nabízet za účelem prodeje, prodávat a skladovat výrobky porušující některá práva duševního vlastnictví nebo neoprávněné užívání označení chráněného podle zvláštního právního předpisu,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Z hlediska sortimentu docházelo nejčastěji k porušení práv duševního vlastnictví u textilních výrobků a u výrobků patřících do kategorie audio-video. Stoupá i počet zabavených hraček. „Z celkového počtu zajištěných výrobků převažovaly z objemu ochranných známek značky Adidas, Nike, Tommy Hilfiger, Gucci, Calvin Klein, Luis Vuitton, Michael Kors, Crocs, Guess a Levi´s.,“ informoval mluvčí, který upřesnil: „ČOI při těchto kontrolních akcích ve sto sedmdesáti sedmi případech také spolupracovala s dalšími orgány státní správy“.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.