Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Navýšení kapacity víkendových spojů do Jeseníků

20.01.2021 - Navýšení kapacity víkendových spojů do Jeseníků - Od...

Počasí

20.01.2021 - Středa

Teplota: 2 / 0 - Zataženo

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 3 / 0 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Padělky za více než pět a půl milionů korun

08. prosince 2020 - 14:42

Zpět na seznam článků

ČOI zajistila ve 3. čtvrtletí

Padělky za více než pět a půl milionů korun

ilustrační snímek zdroj foto: archiv čoi

Česká obchodní inspekce prováděla ve třetím čtvrtletí roku kontroly prodeje padělaného zboží.

V období byly opět otevřeny  kamenné prodejny, tržnice, tržiště a tzv. „bleší trhy“, jejichž provoz byl v předchozím čtvrtletí vzhledem k probíhající epidemii koronaviru významně omezen. Inspektoři ze všech regionálních inspektorátů celkem uskutečnili přes dvě stě kontrol a u čtyřiceti dvou z nich zjistili porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování padělaných výrobků. „V uvedeném období bylo nejvíce zajištěno falzifikátů výrobků značky PokémonWizards a značek Hyundai a Volkswagen. Z hlediska sortimentních skupin se jednalo zejména o hračky, výrobky pro děti a oděvy,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Obchodní inspekce zajistila a uložila mimo dosah kontrolovaných osob bezmála 6,5 tisíce kusů padělků, v hodnotě vyčíslené v cenách originálů ve výši 5,7 milionů korun.  „Výrobky, které neodpovídají zvláštním právním předpisům, u kterých bude pravomocně rozhodnuto o jejich propadnutí anebo zabrání, budou následně zničeny nebo využity k humanitárním účelům. Dále na základě zjištěných porušení právních předpisů pravomocně uložila v tomto období celkem 159 pokut v hodnotě 2,3 miliony korun,“ informoval mluvčí.

Výsledky kontrol provedených potvrdily, že nabídka a prodej výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví přetrvává. „Netýká se vždy jen tržnic a tržišť, ale i kamenných provozoven. Poznatky z kontrol také naznačují pokračující přesun nabídky a prodeje padělků do sféry internetového obchodování a na sociální sítě. Vzhledem k přetrvávajícím nedostatkům bude této problematice věnována zvýšená pozornost i v následujícím období,“ dodal Jiří Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich, zdroj foto:čoi

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.