Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 04. prosince 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pět let Call centra energetiků v Zábřehu

03.12.2021 - Pět let Call centra energetiků v Zábřehu - Místo oslav...

Počasí

04.12.2021 - Sobota

Teplota: 0 / -2 - Sníh

05.12.2021 - Neděle

Teplota: 1 / 0 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Padělky za více než třicet milionů korun

08. listopadu 2021 - 11:42

Zpět na seznam článků

Zajistila obchodní inspekce ve třetím čtvrtletí

Padělky za více než třicet milionů korun

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce provedla v období od 1. července do 30. září kontrolní akci cílenou na dodržování zákazu nabídky, prodeje a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví nebo neoprávněného užívání označení chráněného podle zvláštního právního předpisu.

Kontroly inspektoři prováděli nejen na základě vlastních poznatků, ale i na základě podání majitelů práv duševního vlastnictví a spotřebitelských podání. V uvedeném období obchodní inspekce uskutečnil více než 230 kontrol a u 115 z nich zaznamenala porušení. „Při této akci jsme zajistili přes deset tisíc kusů padělků v cenách originálů přesahující třicet milionů korun. Oproti druhému čtvrtletí došlo k velkému nárůstu zajištěných padělků,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

(V minulém čtvrtletí bylo obchodníkům zabaveno dva a půl tisíce kusů padělků v hodnotě originálů přesahující sedm milionů korun.)

ilustrační snímek zdroj: čoi

Vysoký nárůst zajištěných padělků lze připisovat tomu, že v kontrolovaném období došlo k uvolnění opatření proti šíření epidemie COVID-19. „Opět se otevřely tržiště a tržnice, které byly v předchozím čtvrtletí uzavřeny. Potvrdilo se, že prodejci na tržištích stále nabízejí velké množství padělaných výrobků. Největší oblastí jejich výskytu jsou regiony na hranicích s Německem a Rakouskem,“ sdělil mluvčí Fröhlich, který upřesnil. „Z hlediska sortimentu docházelo nejčastěji k porušení práv duševního vlastnictví u oděvů,  textilních výrobků a stoupl také počet zabavených audio výrobků. U zajištěných výrobků byl nejvyšší objem u ochranných známek značek Tommy Hilfiger, Nike, Louis Vuitton a Adidas.“

Inspekce pravomocně uložila ve třetím čtvrtletí bezmála sto čtyřicet pokut v hodnotě přesahující 1,2 miliony korun. „Zajištěné výrobky, které neodpovídají zvláštním právním předpisům, u kterých bude pravomocně rozhodnuto o jejich propadnutí anebo zabrání, budou následně zničeny nebo využity k humanitárním účelům,“ dodal mluvčí.

Autor: red., Jiří Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek                  zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.