Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 12 - Zataženo

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pády stromů stojí za zraněním na Šumpersku a Litovelsku

03. července 2016 - 10:37

Zpět na seznam článků

Pomoc pomohla přivolat i aplikace „Záchranka“

Pády stromů stojí za zraněním na Šumpersku a Litovelsku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Linka tísňové pomoci zdravotnické záchranné pomoci přijala v sobotu 2. července, krátce před šestnáctou hodinou, informaci o pádu stromu na muže za obcí Maletín na Šumpersku.

K místu ihned vzlétla posádka letecké záchranné služby z Olomouce. K pomoci rovněž vyrazila posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště Šumperk. K určení přesného místa polohy zraněného pomohla aplikace „Záchranka“. O aplikaci jsme informovali ZDE

mobilní aplikace Záchranka zdroj: archiv

Naštěstí nedošlo k vážnějším poraněním, zraněný byl po celou dobu při vědomí a bez problémů komunikoval. „Na šestačtyřicetiletého muže spadla při řezání větší větev a zavalila jej. Utrpěl poranění v oblasti hlavy, drobnější tržnou ránu v obličeji a zhmožděniny. Lékař na místě provedl komplexní vyšetření, nezjistil žádná vážnější zranění. Pacientovi zdravotníci stabilizovali krční páteř a s podezřením na otřes mozku byl přepraven na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Šumperku,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Zdeněk Hošák.

K druhému případu, kdy se jednalo o zranění po pádu stromu, došlo o den později. Posádka rychlé záchranné pomoci z výjezdového stanoviště Mohelnice, byla krátce před druhou hodinou ranní neděle 3. července, vyslána k pádu stromu na stany v tábořišti nedaleko obce Nové Mlýny.

ilustrační snímek zdroj foto: HZS Olk

Strom či větší větev měla spadnout na dva stany. „Oznamovatelé nedokázali přesněji určit počet zraněných a vůbec, zda nezůstal někdo po pádu zavalený uvnitř stanu. Ve spolupráci s hasiči byl proveden průzkum s vyloučením horších následků. Zdravotníci na místě ošetřili třiačtyřicetiletého muže. Po komplexní prohlídce a imobilizaci pomocí speciálních fixačních pomůcek, pacienta s poraněním dolní končetiny v oblasti bérce, převezli sanitním vozidlem na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci,“ informoval mluvčí krajských záchranářů.

Autor: red., z.h.

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.