Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Paliativní péče v Olomouckém kraji

07. února 2023 - 13:56

Zpět na seznam článků

Připraveny jsou dotační tituly na téměř deset milionů korun

Paliativní péče v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj: archiv OLK

Olomoucký kraj bude letos výrazně investovat do podpory paliativní péče. Starost o lidi s těžkým onemocněním v terminálním stadiu života podpoří hejtmanství hned pěti dotačními tituly.

Kraj má zpracovanou koncepci paliativní péče, ze které při plánování svých kroků vychází. „Z dotačních titulů půjdou peníze na podporu poskytovatelů lůžkové péče, domácí paliativní péče a také na vzdělávání lékařů a nelékařských pracovníků, kteří paliativu zajišťují,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Krajská rada schválila dotační tituly, ve kterých je zhruba deset miliónů korun. Hejtmanství klade důraz hlavně na domácí péči, aby lidé mohli strávit poslední okamžiky života důstojně mezi svými blízkými. „Největší část peněz dáme na podporu domácí paliativní péče a medicíny – více než sedm miliónů korun. Poskytovatelé lůžkové péče mohou žádat v úhrnu o 2,3 miliónu,“ upřesnil náměstek hejtmana Dalibor Horák. Další statisíce korun podpoří už zmíněné vzdělávání.

Autor: red., Barbora Svobodová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv OLK

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.