Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pankreatologický den a Olomouc Live Endoscopy

19. června 2024 - 13:20

Zpět na seznam článků

Hlavním tématem je narůstající počet případů výskytu nádoru slinivky břišní

Pankreatologický den a Olomouc Live Endoscopy

pozvánka zdroj FNOL

Ve dnech 20. a 21. června se v olomouckém Clarion Congress Hotelu uskuteční dvě významné odborné, na sebe tematicky navazující akce - nejprve XXII. Pankreatologický den Českého pankreatologického klubu (ČPK) a den poté XIX. Olomouc Live Endoscopy (OLE 2024). Záštitu nad nimi převzali ředitel Fakultní nemocnice Olomouc profesor Roman Havlík a děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci profesor Milan Kolář.

Obě nadcházející akce mají za sebou již úspěšnou dlouholetou historii a jejich letošní organizační spojení je dáno jejich hlavním tématem, kterým je pankreas a zejména narůstající počet případů výskytu nádoru slinivky břišní. „Mezioborová výměna informací mezi gastroenterology, chirurgy, onkology, radiology, patology a lékaři dalších odborností je proto vysoce aktuální a olomoucká fakultní nemocnice je předním pracovištěm u nás v oblasti preventivního screeningu tohoto onemocnění a robotické operativy u časně zachycených stádií karcinomu," uvádí odborný garant OLE 2024 a přednosta pořádající II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc profesor Ondřej Urban.

První den společné akce bude věnován XXII. Pankreatologickému dni ČPK, odborným garantem této části je prezident Českého pankreatologického klubu a primář I. chirurgické kliniky FN Olomouc docent Martin Loveček. K prestiži kongresu přispívá také to, že pozvání k účasti přijal také přední světový pankreatolog profesor Santhi Swaroop Vege z Mayo Clinic v Rochestru (USA).

Druhý den proběhne XIX. Olomouc Live Endoscopy, program bude věnován živým přenosům endoskopických výkonů, zejména (avšak nikoliv pouze) pankreatobiliárním. Také OLE 2024 ozdobí účast významného zahraničního hosta - Dr. Alanna Ebigbo z Augsburgu.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

pozvánka              zdroj FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.