Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Partneři se Šumperska jsou podezřelí z podvodu

02. června 2023 - 11:08

Zpět na seznam článků

Škoda přesáhne sto tisíc korun

Partneři se Šumperska jsou podezřelí z podvodu

ilustrační snímek zdroj: archiv

V říjnu loňského roku zaměstnala podezřelá žena ze Šumperska na dobu určitou na pozici marketingového specialisty svého přítele jako jediného zaměstnance firmy na dobu určitou a to do konce ledna letošního roku.

Po čtrnácti dnech v zaměstnání mu byla ale vystavena neschopenka. „Pro bolesti zad, která byla ukončena posledního února. Jako podklad pro výplatu dávky nemocenského pojištění byl zaměstnavatelkou, kterou byla, jak je uvedeno výše, jeho přítelkyně, doložen pravděpodobný příjem, který při měsíční mzdě 46 tisíc korun odpovídal dennímu vyměřovacímu základu přibližně ve výši 1.5 tisíce korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Pracovníci úřadu poskytující dávky ale následně zjistili, že se oba podnikavci vzájemně a opakovaně zaměstnávají ve firmách, kde vystupují buď jako společníci nebo jednatelé. „Pracovní smlouvy uzavírali vždy krátce předtím, než začali uplatňovat nárok na dávku nemocenského pojištění, tak aby se počítala z tzv. pravděpodobného příjmu a nikoliv ze skutečně zúčtovaného platu. Až na jednu výjimku byl pracovní poměr ukončen zároveň s ukončením výplaty nemocenské dávky. Tímto způsobem tak pro sebe získali vyšší dávky nemocenského pojištění,“ sdělila policejní mluvčí.

Škoda, kterou svým jednáním způsobili, nebyla doposud přesně stanovena. „Přesáhne zcela jistě částku sto tisíc korun. Policisté z oddělení hospodářské kriminality případ šetří pro trestný čin podvod,“ upřesnila Miluše Zajícová. 

Autor: red., pis M. Zajícová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.