Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pátek 13. dubna - Den zlomení pověry nešťatného dne v Šumperku

15. dubna 2012 - 10:11

Zpět na seznam článků

Pověra se nezlomila, ale máme před sebou červenec a tady to určitě vyjde.

Pátek 13. dubna  - Den zlomení pověry nešťatného dne v Šumperku

akce 13.dubna foto:sumpersko.net

Na pátek 13. dubna vyhlásila Česká asociace hasičských důstojníků o.s. a Hasičský záchranný sbor České republiky „Den pro 112 - Den požární bezpečnosti“.

K Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje, Územnímu odboru Šumperk, se  připojilo občanské sdružení Bezpečný Šumperk a také další základní složky IZS na území okresu Šumperk. Společně připravili na 13. dubna od 9.00 do 12.00 hod., zejména pro žáky a studenty škol, “Den otevřených dveří“ na profesionálních hasičských stanicích Šumperk a Zábřeh s ukázkou techniky hasičů, policie a zdravotnické záchranné služby.

Bohužel se ukázalo, že pátek 13. dubna byl smolný a podstatná část vozidel HS Stanice Šumperk, musela zasahovat při mimořádné akce v Bohdíkově, kde se srazil nákladní vlak s automobilem převážejícím dřevo. Na dálku nás pozdravil, mezi příjezdy a odjezdy do Bohdíkova, ředitel územního odboru HZS Ok, Martin Žaitlík, jeden z hlavních organizátorů "Dne otevřených dveří".

Martin Žaitlík

Omlouval se za vzniklou situaci, ale i když s námi hovořil, stále organizoval další činnosti u přejezdu v Bohdíkově. Zde se projevilo v té špatné podobě početné snížování stavů. Hasiči mají, v rámci prevence zájem ukázat, poradit a pohovořit s mládeží, ale když přijde mimořádá událost tak vše musí jít stranou.

Ti, kteří zůstali se maximálně věnovali dětem, které v doprovodu učitelů, nebo rodičů si užívaly jedinečné možnosti prolézat auta hasičů, policistů i záchranářů. Policista odpovídal na otázku - jak funguje neprůstřelná vesta.

ha10

Záchranář vysvětloval, kolik rychlostních stupňů má sanitka. Hasiči nechali děti usednout do vozidla a některým se  kabina řidiče tak zalíbila, že nechtěly odejít.

ha6

Musíme doufat, že příští pátek 13. července, kdy se opět chystá obdobná akce, k žádné mimo řádné udásti nedojde. Děti si budou moci prohlídnou více techniky a hlavně vyptat se na nejrůznější zážitky jejich osádek. Občanské sdružení Bezpečný Šumperk, složky IZS okresu Šumperk mají zájem dětem vše vynahradit a skutečně prolomit pověru nešťastného dne.

Autor: red., kik

Fotogalerie

akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.netakce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna foto:sumpersko.net
akce 13.dubna    foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.