Nemocnice Šumperk - lékárna
Zde je místo pro Vaši reklamu
FOTO
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

plavání

Patnáct let neobjasněná vražda v Mohelnici

31. října 2011 - 11:58

Zpět na seznam článků

Vrah je dodnes neznámý, otazníky přibývají.

Patnáct let neobjasněná vražda v Mohelnici

Irena Čížková

 

Necelý měsíc zbývá do smutného výročí. Bude to již 15 let, kdy byla v Mohelnici  zavražděna učitelka angličtiny Irena Čížková. Původní ujišťování policie, že dopadení vraha je otázkou několika málo dnů, se ukázalo jako liché. Jak je to s vyšetřováním? Je policie blíž k tomu, aby obvinila, zatkla a soud odsoudil toho, kdo ohavný čin spáchal? Oficiální zprávy utichly. Namísto toho přibývají další a další otázky, které i po letech trápí příbuzné, přátele a známé mrtvé učitelky.

Příbuzní a přátelé paní Ireny stále vzpomínají. Zveřejníme informace osob, kterých se případ dotknul. Seznámíme vás s jejich poznatky k netradičním postupům policie, které možná vedly k zmatení stop v průběhu vyšetřování. Dotážeme se, jak se případ vyvíjí dnes a zda skutečně po patnácti letech hrozí promlčení, jak se pozůstalí obávají.

Zpět ale do dne 27. listopadu roku 1996. Irena Čížková, jednačtyřicetiletá svobodná učitelka anglického jazyka na Střední průmyslové škole ekonomické v Mohelnici, byla příkladná a trpělivá vyučující, která se věnovala  studentům, které připravovala na maturitní či přijímací zkoušky, občas překládala pro místní firmy a ráda jezdila na poznávací zájezdy do zahraničí. Žena, která žila život plný osobních rituálů, mezi které rozhodně nezapadá bouřlivý milostný život, jak bylo po vraždě prezentováno médii. Když na druhý den nepřišla do práce, začal její zaměstnavatel něco tušit. Informoval proto policii a již za pár hodin bylo v zamčeném bytě nalezeno mrtvé tělo Ireny Čížkové. Žena byla svázaná na rukou i na nohou a vrah jí podřízl hrdlo. V bytě, kde byla většina věcí zpřeházena, zůstaly osobní cennosti mrtvé i vražedná zbraň. Zprvu se zdálo, že případ bude vyšetřen do několika málo dnů, nahrávaly k tomu všechny indicie – chybějící klíč od bytu, prošetřované motivy kriminalistů i výpovědi svědků. Z původního houfu podezřelých nakonec nikdo neměl motiv, aby všemi oblíbenou učitelku zabil, navíc měli všichni na dobu vraždy alibi a i zjištěné stopy nic neprokázaly. Lichá se ukázala i hypotéza o sexuálním motivu a později padl i motiv loupežné vraždy či vraždy v afektu.

Kdo tedy zavraždil osamělou jednačtyřicetiletou ženu, která běžně do svého bytu nikoho cizího nepouštěla? Co hledal vrah v bytě, kde zřejmě strávil několik hodin? Co si pak s sebou odnesl, když na místě činu nechal ležet šperky mrtvé? Proč svou oběť nejprve škrtil, zřejmě omráčil a pak i svázal, aby ji nakonec bezbrannou podřízl? 

Budeme společně s Vámi znovu pátrat, ptát se a hledat možné souvislosti.

Autor: St. Marešová, St. Adoltová

Fotogalerie

Irena Čížková
ilustrační foto

Další články z rubriky

Nové střední školy na Jesenicku

Nové střední školy na Jesenicku

Hejtmanství připravuje novinky pro středoškoláky

Krádež v jesenickém zlatnictví

Krádež v jesenickém zlatnictví

Policie opakovaně upozorňuje prodejce

Výsadba stromů v Šumperku

Výsadba stromů v Šumperku

Firma vysazuje na plochách, které má ve své správě

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.