Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pavel Zitta nejen k Jesenické čtyřicítce

21. února 2012 - 12:37

Zpět na seznam článků

Jak byla příprava závodu náročná.

Pavel Zitta nejen k Jesenické čtyřicítce

Jesenická čtyřicítka foto:sumpersko.net

První ročník závodu Jesenická 40, který se jel v sobotu 18. února u přehrady Krásné nedaleko Šumperka, poznamenaly přívaly sněhu.

Organizátoři se usilovně snažili připravit podmínky pro Jesenickou 40 co nejlépe, ale počasí bylo natolik extrémní, že podmínky pro závod nebyly ideální. V tiskové zprávě se organizátor závodu, Pavel Zitta, omluvil: „Hodně mě to mrzí, nejen kvůli závodníkům, ale i všem ostatním, kteří do přípravy závodu investovali spoustu času, energie a v posledních dnech i spánku.“

"Byla zahájena další zajímavá akce, která se stane významnou sportovní událostí zimní sezóny," řekl bývalý předseda sdružení J-SCR, Zdeněk Zerzáň, který se také přišel v sobotu podívat na Krásné.

Pavel Zitta odpověděl bezprostředně po závodu.

Otázka: První ročník závodu Jesenické 40 poznamenalo nepříznivé počasí posledních týdnů. I přes to se na start postavilo neuvěřitelných 125 závodníků. Očekával jste takový počet, když jste sledoval  zejména v  posledních dnech přívaly sněhu?

Pavel Zitta:"Počasí bylo v posledních dnech před závodem opravdu"divoké". Z registrací na webu jsme však věděli přibližně kolik lidí bude mít zájem startovat, takže jsme s takovýmto počtem počítali. Věříme, že se bude v dalších ročnících toto číslo ještě navyšovat."

Otázka: Když se připravuje v tak extrémních podmínkách závod, co vám nejvíce utkvělo v paměti z přípravy závodu a co v den závodu?

Pavel Zitta: "Celá příprava závodu byla opravdu náročná, dělali jsme závod na "zelené louce", kde bylo potřeba zajistit i ty nejmenší položky, které jsou při akcích konaných ve skiareálech běžné. To vše z důvodu, abychom oslovili i širokou veřejnost, závod byl divácky zajímavý a podpořilil se cestovní ruch na Šumpersku. Nejvíce mi z přípravy utkvěly dva momenty...První moment byl pocit bezmoci, když se nepodařilo 24hodin před závodem pro sněhové přívaly vyjet rolbě z Karlova na přípravu trasy a skůtr i sněžná čtyřkolka zapadávaly po 200metrech údržby...Druhý moment byl euforický, to když se nám podařilo ze Skiareálu Kouty domluvit zapůjčení sněžného skůtru, abychom zachránili závod tím, že jsme do ranních hodin celou noc ujížděli náhradní 7,5km dlouhý okruh v okolí Krásného..."

Otázka: Začátkem února jste organizoval Zábřežskou běžku, máte za sebou Jesenickou 40. Na co se příznivci sportu ve vaší režii dál mohou těšit a připravovat?

Pavel Zitta: "Naší hlavní akcí mimo zimu je "Horská výzva" - seriál horských trekingů dvojic 1.závod startuje již 13.dubna 2012 v Koutech nad Desnou, rád bych tímto pozval všechny kdo mají rádi chůzi, či běh po horách právě tam!"

Autor: red.,sol

Fotogalerie

Jesenická čtyřicítka foto:sumpersko.net
Jesenická čtyřicítka      foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.