Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pěstitele konopí zadržela policie na cestě do Rakouska

09. ledna 2017 - 10:50

Zpět na seznam článků

Měl v úmyslu ho tam dále distribuovat

Pěstitele konopí zadržela policie na cestě do Rakouska

Hranice - nalezené konopí při domovní prohlídce zdroj foto: PČR

Začátkem minulého týdne přerovští kriminalisté zadrželi a následně i obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže z Přerovska z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

K jeho zadržení došlo v pondělí v odpoledních hodinách mezi obcemi Horní Moštěnice a Říkovice, když cestoval ve vozidle BMW do Rakouska, kde měl v úmyslu omamné látky dál distribuovat. „Na výzvu k vystoupení z vozidla nereagoval, proto policisté použili v souladu se zákonem donucovací prostředky a muž skončil v poutech. Ve vozidle bylo nalezeno sušené konopí o celkové váze necelých 215 g. Jeden gram prodával v rozmezí od 120 do 130 korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Přerov - zajištěné předměty při domovní prohlídce zdroj foto: PČR

Po zadržení skončil v policejní cele. Ve stejný den provedli kriminalisté v jeho současném přerovském bytě domovní prohlídka. „Zajistili textilní stan vybavený speciálními prostředky a pomůckami, ve kterém pěstoval tzv. indoorovým způsobem 36 kusů rostlin konopí o vzrůstu od 50 do 70 cm a dalších 42 kusů o výšce 10 cm,“ informovala mluvčí.

Přerov - tzv. indoorová pěstírna zdroj foto: PČR

V bytě byla nalezena i semena rostlin včetně dalších látek určených k opětovnému pěstování a následné distribuci. „Z bytu kriminalisté odnesli jako další důkazní materiál i 885 gramů sušeného konopí, které měl obviněný v několika plastových nádobách a 255 sušených plodnic lysohlávek,“ upřesnila výsledek domovní prohlídky Miluše Zajícová.

Přerov - zajištěné lysohlávky zdroj foto: PČR

Obě tyto omamné látky jsou vedeny v seznamu jako návykové a psychotropní látky. „Po všech nezbytných provedených procesních úkonech byl propuštěn na svobodu, kde bude také jeho trestní stíhání vedeno. V minulosti nebyl za stejnou trestnou činnost odsouzen, ale má za sebou trest za násilnou trestnou činnost, které se minulosti dopustil. Zajištěný materiál bude odeslán ke znaleckému zkoumání na specializované pracoviště. Za jeho nelegální činnost mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od dvou do desíti let,“ informovala policejní mluvčí.  

Přerov - zajištěné předměty při domovní prohlídce zdroj foto: PČR

Nejen v Přerově, ale také v Hranicích zadrželi kriminalisté minulý týden na základě vlastního šetření a rozpracování devětatřicetiletého muže z Hranicka, který se dopustil stejného protiprávního jednání.

Podezřelý byl stejně jako muž z Přerovska zadržen při jízdě vozidlem, ale nemusely být v jeho případě použity žádné donucovací prostředky. „Při provedené domovní prohlídce bylo i u něho zajištěno kompletní zařízení, které slouží k neoprávněnému pěstování konopí a 67 sušících se rostlin. Podezřelý byl ve stejný den po provedených procesních úkonech propuštěn na svobodu,“ uvedla Zajícová, která dodala: „V minulosti za trestnou činnost stejného charakteru odsouzen nebyl.“ 

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Hranice - nalezené konopí při domovní prohlídce     zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.