Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 14. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj se vloupal do areálu ve Vikýřovicích

13.11.2019 - Zloděj se vloupal do areálu ve Vikýřovicích - Odnesl si...

Počasí

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

15.11.2019 - Pátek

Teplota: 12 / 5 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pět osob z Olomouckého kraje získalo významné ocenění HZS ČR

25. října 2014 - 14:56

Zpět na seznam článků

"Za statečnost", „Za věrnost“, „Za zásluhy o bezpečnost“

Pět osob z Olomouckého kraje získalo významné ocenění HZS ČR

slavnostní předání medailí zdroj foto:HZS Ok

Ve čtvrtek 23. října byly v Trojském zámku v Praze předány medaile Hasičského záchranného sboru ČR. K oceněným patřili také tři příslušníci HZS Olomouckého kraje, jeden civilista a jeden policista.

Medaili „Za statečnost“ obdržel z rukou ministra vnitra civilista Jakub Voharek z Hranicka, který vysvobodil pět spolupracovníků z hořící šatny ve Stříteži nad Ludinou. Ráno dne 17. března se jeden z jeho kolegů snažil pomocí benzínu zatopit v kamnech na pevná paliva, při čemž došlo ke vznícení kapaliny. Ve snaze vyhodit hořící kanystr z okna se benzín rozlil po podlaze, která začala okamžitě hořet. Navíc pod vlivem tlakové vlny došlo k zabouchnutí vstupních dveří. Jakub Voharek v zakouřené místnosti nalezl okno, vyskočil z šesti metrové výšky do hromady písku, oběhl objekt budovy, násilím vypáčil dveře a zpřístupnil únikovou cestu pro své kolegy. Svým rychlým a duchapřítomným jednáním kolegům zachránil život.

Medaile „Za věrnost I. stupně“ jsou výrazem poděkování příslušníkům Hasičského záchranného sboru ČR, kteří již více než tři desetiletí vzorně plní služební povinnosti.

Miroslav Schwarz z územního odboru Přerov nastoupil k hasičskému záchrannému sboru v roce 1984. Ihned po nástupu byl zařazen na úsek zjišťování příčin požárů, kde pracuje dodnes. Tato činnost patří k významným a složitým technickým disciplínám v rámci činností dotýkajících se oboru požární ochrany.

Jiří Ondruch z požární stanice Šumperk nastoupil k hasičskému záchrannému sboru v roce 1984 jako hasič, postupem času se vypracoval na funkci strojníka a následně na funkci technika strojní služby a instruktora motorových pil na směně. Dlouhá léta byl členem soutěžního družstva v požárním sportu.

slavnostní předání medailí zdroj foto:HZS Ok

Medaile „Za zásluhy o bezpečnost“ náleží oceněným z řad příslušníků HZS ČR i dalších složek IZS, zaměstnanců veřejné správy i podniků a členů dobrovolných jednotek požární ochrany obce za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí a osobní iniciativu o rozvoj HZS ČR.

Jaroslav Černý z krajského ředitelství Olomouc přešel k HZS Olomouckého kraje v roce 2001. Svoje odborné znalosti dokázal plně zúročit při řešení velkých mimořádných událostí a krizových situacích, které postihly Olomoucký kraj, zejména při povodních v roce 2006 a 2010 a tornádu v Litovli v roce 2004.

Matin Lebduška působí ve funkci vedoucího územního odboru Přerov u Policie ČR. Mezi významné body spolupráce zvyšující bezpečnost regionu a kvalitní připravenost na řešení mimořádných událostí patří především organizování společných výcviků, taktických cvičení, porad, instrukčně metodických zaměstnání a setkání mezi policejními útvary a hasičskými jednotkami v rámci územního odboru Přerov.

 

Autor: red.,V. Hacsiková

Fotogalerie

slavnostní předání medailí            zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.