Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Písničkář Michal Horák se představí šumperskému publiku

24. srpna 2017 - 10:25

Zpět na seznam článků

Koncertní program se bude odehrávat přímo na jevišti velkého sálu domu kultury

Talentovaný písničkář Michal Horák zpívá vlastní originálně humorné skladby a doprovází se přitom na kytaru, foukací harmoniku, stage piano a v poslední době i na heligonku. Stal se vítězem mnoha hudebních soutěží – například Czechtalent, Jizerská nota, Folkový kvítek nebo Česko zpívá.

Jeho videoklip k písni „Mezinárodní“ se ze sta nominovaných umístil na sedmém místě v anketě Hvězda internetu v rámci Českého slavíka 2014. „Od první třídy jsem chodil na hodiny klavíru k jeptišce, která učila na mé škole. Tam jsem se přihlásil dokonce sám, rodiče o tom ani nevěděli. Samozřejmě mě pak podporovali. O dva roky později jsem začal s kytarou. Ovšem ten prvotní impuls dělat to pořádně mě popadl až nějak v páté třídě, kdy jsem objevil Beatles. Ve snaze napodobit jejich famózní hudbu jsem začal drtit akordy a postupně se to začínalo dát poslouchat,“ vypráví Michal Horák, který již má za sebou i turné s veřejností oblíbeným písničkářem Tomášem Klusem.

Michal Horák zdroj foto:DK

Jako předskokan vystoupil i na turné skupiny Chinaski. Další zajímavostí je, že ve videoklipu k písni „V 7:25“ si zahrál i populární herec Tomáš Hanák. „Když jsem začínal, měl jsem chuť psát vážné písně překypující morálním ponaučením. Časem jsem však zjistil, že mi to nesedí. Vždycky jsem měl sklony publikum spíš bavit, než jej nutit k přemýšlení. A myslím, že to většina publika uvítá víc. Nikdo předtím také ještě nenapsal o tématech, jako je například prázdná lednice, taneční nebo touha nezletilého napít se piva na lyžáku, ačkoliv je to stejnou součástí života jako například zklamání z lásky a podobná témata,“ dodává Michal Horák.

Koncert talentovaného písničkáře Michala Horáka se uskuteční ve středu 27. září od sedmi večer na jevišti velkého sálu domu kultury. Vstupné je v předprodeji za 120 korun, v den akce pak 150 korun.

Rezervaci vstupenek ZDE

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.