Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič skútru havaroval v Mohelnici

18.09.2019 - Opilý řidič skútru havaroval v Mohelnici - Po nehodě...

Počasí

18.09.2019 - Středa

Teplota: 14 / 8 - SkoroJasno

19.09.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 6 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Plameny v Brodku bylo vidět na kilometry daleko

05. listopadu 2013 - 11:36

Zpět na seznam článků

Při obrovském požáru u Prostějova zasahovaly hasiči ze dvou krajů

Postupnou pomoc šesti jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů dvou krajů (Olomouckého a Jihomoravského) si vyžádal rozsáhlý požár haly s uskladněnou slámou pro výrobu peletek v Brodku u Prostějova, ohlášen na linku tísňové pomoci krátce před jednou hodinou ranní, v úterý 5.listopadu.

Brodek u Prostějova

Plameny viditelné z dálky již několik kilometrů, po strop naplněná hala a nebezpečný žár, který postupně rozpínal konstrukci, ta náporu vysokých teplot neodolala. „Mezi prvními na místo dorazila místní jednotka hasičů z Brodku u Prostějova, vzápětí přichází potvrzení prvotních informací celkového zasažení haly o rozměrech zhruba 50 x 20 a vyžádala si dojezd dalších jednotek. Velké nebezpečí v danou chvíli způsobovaly odlétající jikry na okolní objekty, pomocí několika hasebních proudů se ihned hasiči zaměřili na ochlazení již velmi rozpálených budov a zabránili tak dalším škodám na majetku,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Brodek u Prostějova

Vzhledem k velkému objemu skladovaného materiálů a jeho rozsahu hasiči předpokládají kontroly pozvolného dohořívání v řádu několika hodin. „Hasiči vodní clonou ochlazovali v těsné blízkosti přilehlé budovy skladu a výrobny. Po dohodě s majitelem se zbytek uskladněné slámy nechá vyhořet,“ uvedl z místa zásahu mluvčí Zdeněk Hošák.

Brodek u Prostějova

Požár dle předběžných šetření napáchal škody větší než milión korun, příčina vzniku požáru nebyla doposud stanovena, nevylučuje se i úmyslné založení požáru. „Hasiči musí v místě pracovat s maximální opatrností, část haly se již zřítila a dochází ve zbylé části stropní konstrukce k nebezpečnému uvolňování plechové krytiny,“ doplnil Zdeněk Hošák.

Brodek u Prostějova

Během požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. Po uhašení požářiště a jeho vychladnutí budou probíhat další úkony. „Zda se jednalo o úmysl nebo nedbalost je předmětem dalšího policejního šetření. Předběžně byla škoda vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Autor: red.,Z.Hošák,zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.