Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře

22.01.2020 - V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře -...

Počasí

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

24.01.2020 - Pátek

Teplota: -1 / -4 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Plastový telefonek může být pro malé děti nebezpečný

29. července 2018 - 09:30

Zpět na seznam článků

Inspekce nařídila hračku stáhnout z prodeje

Plastový telefonek může být pro malé děti nebezpečný

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce nařídila stáhnout z trhu hračku „PHONE CAR“. Při použití tohoto plastového natahovacího telefonku se mohou uvolnit některé malé části, ty ohrožují především nejmenší děti, protože by je mohly vložit do úst a následně spolknout či vdechnout.

Inspektoři zjistili, že v nabídce pro spotřebitele je hračka, která může ohrozit bezpečnost nejmenších děti, protože představuje riziko zranění malými částmi. Jedná se o barevnou plastovou hračku ve tvaru klasického telefonu se sluchátkem o rozměrech cca sedm a půl krát šest centimetrů. „Hračka má nakreslený veselý obličej a je vybavena hnacím mechanismem. Po natažení hračka jezdí za pomoci červených koleček a hýbají se jí žluté ručky, umístěné po stranách telefonku. Hračka, která se prodává pod názvem Phone Car nemá uvedeny identifikační údaje dovozce a výrobce,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

sdělení zdroj: čoi

 

Při laboratorně prováděných zkouškách mechanických vlastností výrobku došlo k uvolnění malých částí. „Konkrétně se jednalo o uvolnění červeného kolečka a žluté ručky. Při obvyklém používání hračky hrozí nebezpečí, že může dojít k uvolnění těchto malých částí, které mohou nejmenší děti vložit do úst a následně spolknout či vdechnout,“ informoval mluvčí.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce vydala opatření u distributora ve formě zákazu distribuce všech hraček – plastový natahovací telefonek Phone Car. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a byla zveřejněna v systému RAPEX pod číslem notifikace INFO/0067/18.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

nevyhovující výrobek                   zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.