Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Seniorka na Jesenicku během dne havarovala na dvou místech

24.07.2019 - Seniorka na Jesenicku během dne havarovala na dvou místech...

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Plavby Olomouc zahájily pátou sezónu

23. dubna 2019 - 12:20

Zpět na seznam článků

Turisty čeká řada novinek

Plavby Olomouc zahájily pátou sezónu

Plavby Olomouc zahájily pátou sezónu zdroj foto: OLK

Už pátým rokem brázdí řeku Moravu v hanácké metropoli loď Marie Terezie. Poznávací a zážitkové plavby Olomoucí pokračují i v době, kdy koryto řeky prochází rekonstrukcí. Kvůli stavbě protipovodňových opatření v centru města byly přesunuty na nový, neméně atraktivní úsek.

Vyplouvá se z přístaviště U Vodníka na Nových Sadech. „Od historie a památek se přesuneme k poznávání přírodních krás, proto jsme novou plavbu pojmenovali Poznávací plavby přírodní Olomoucí. V nabídce máme i vícehodinové plavby na úseku třikrát delším, než byl ten historický. Chystáme školní výlety a nově přibydou i příměstské tábory. Novinkou je také to, že se budeme starat o zdejší zázemí s občerstvením, takže se naši návštěvníci před plavbou či po ní mohou náležitě občerstvit. Samozřejmě nás opět čeká nespočet kulturních akcí a setkání napříč generacemi,“ upřesnil za organizátory Šimon Pelikán.

První plavby byly zahájeny v sobotu 13. dubna. Každodenní plavby probíhají v rozsahu, na který jsou návštěvníci zvyklí už z loňska.  

Pod Plavby Olomouc patří i pojízdný Ološlap, který letos poprvé vyjel už na konci března. Stejně jako v letech předchozích, také tentokrát jsou v nabídce tradiční soukromé i historické jízdy s výkladem. „Ve spolupráci s městem připravujeme během poznávacích jízd možnost prohlídky Krytu civilní obrany a také jedno velké překvapení, na jehož odhalení si musí turisté ještě chvilku počkat,“ dodal Šimon Pelikán.

V srpnu navíc znovu proběhne festival Řeka má duši. Dějištěm bude osvědčené jezírko ve Smetanových sadech.

Autor: red., E. Knajblová - olk

Fotogalerie

Plavby Olomouc zahájily pátou sezónu        zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.