Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně

22.09.2020 - Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně -...

Počasí

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Plavci a basketbalisté se utkají o mistrovské tituly

27. srpna 2020 - 07:47

Zpět na seznam článků

V olomouckém Aplikačním centru BALUO

Plavci a basketbalisté se utkají o mistrovské tituly

ilustrační snímek zdroj foto: Marek Višňa

Letošní České akademické hry, které měla v červnu hostit Univerzita Palackého, sice byly kvůli epidemii koronaviru přeloženy na příští rok, o sportovní klání vysokoškoláků ovšem Olomouc nepřijde.

Plavci a plavci s ploutvemi se na začátku září utkají o medaile v Aplikačním centru BALUO FTK UP, koncem září se pak ve Sportovní hale UP odehraje akademické mistrovství ČR v basketbalu. „Budou to vlastně první plavecké závody po jarním nouzovém stavu, očekáváme tedy kvalitní účast, kdy si plavci mohou otestovat aktuální kondici,“ uvedl Dušan Viktorjeník z katedry sportu FTK, ředitel akademického mistrovství ČR v plavání. To se uskuteční ve dnech 3. a 4. září v Aplikačním centru BALUO. Tamtéž se 3. září uskuteční i závody v plavání s ploutvemi.

Ještě před plaveckými soutěžemi propukne v širším okolí Olomouce akademické mistrovství ČR v orientačním běhu, které naváže na úspěšný evropský šampionát, jehož centrem byla Olomouc vloni. Letos závodníci proběhnou trasy u Mohelnice a Stražiska, nebudou mezi nimi chybět ani reprezentanti Univerzity Palackého. V ženské kategorii bude favoritkou studentka rekreologie na FTK Tereza Janošíková, která na loňském mistrovství v Olomouci vybojovala tři tituly. Studenti fakulty tělesné kultury se také zapojí do organizačního zajištění závodů.

V závěru září, konkrétně ve dnech 27. a 28. září, pak bude Sportovní hala UP hostit turnaj v basketbale 3x3, během něhož se o titul akademického mistra ČR utká maximálně 32 týmů z českých vysokých škol – 16 ženských a 16 mužských. Jak dodal ředitel soutěže Petr Reich z katedry sportu FTK, v prosinci se pak v Olomouci uskuteční i turnaj v basketbalu 5x5. Všechna zmíněná mistrovství proběhnou za dodržení všech aktuálně platných bezpečnostních a hygienických opatření. 

Samostatně konané akademické soutěže jsou náhradou za letošní České akademické hry, které měla v červnu hostit Univerzita Palackého, jejich uspořádání ovšem překazila epidemie koronaviru a vyhlášený nouzový stav. Česká asociace univerzitního sportu, která tuto multisportovní studentskou událost od roku 2002 společně s vybranou univerzitou pořádá, tak rozhodla o přeložení her v Olomouci na rok 2021.

Autor: red., Martin Višňa

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: Marek Višňa

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.