Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci už znají soupeře pro přípravná utkání

18.05.2022 - Draci už znají soupeře pro přípravná utkání - S kým...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Plavci se v Šumperku vracejí zpět

06. června 2020 - 10:43

Zpět na seznam článků

Těší se na znovuotevření bazénu

Plavci se v Šumperku vracejí zpět

Členové plaveckého oddílu už brzxy začnou trénovat v zrekonstruovaném Aquacentru Na Benátkách v Šumperku zdroj foto:mus

Oddíl Šumperských plaveckých sportů se vrací zpět na svou původní základnu, do plaveckého areálu Na Benátkách.

Zrekonstruovaný areál Aquacentra by plavci mohli začít testovat již během prázdnin. „Po dobu přestavby Šumperského bazénu jsme plavali v Zábřehu, tam byl však omezený počet drah, naráželi jsme také na potíže s dopravou. Proto jsme mohli trénovat maximálně 40 dětí, před čtyřmi roky jich k nám přicházela asi stovka,“ uvedl šéf šumperských plavců Josef Minář, který vyslal zábřežskému bazénu velký dík za vstřícnost a bezproblémovou spolupráci.

Potvrdil, že přechodné období a trénování v Zábřehu je již minulostí. „Všichni členové už radostně očekávají znovuotevření Šumperského bazénu. Díky spolupráci s vedením města Šumperka se nám podařilo poprvé v historii klubu získat i vlastní zázemí. Na bazénu budeme mít místnost pro suchou přípravu. Ta je zaměřena na rozcvičení před tréninkem a na důkladné protažení. To je nezbytné po často až dvouhodinovém tréninku a předchází se tím zkracování svalů a dalších úponů, které dlouhodobý plavecký trénink přináší,“ vysvětli Josef Minář.

Jeho oddíl působí v rámci Tělovýchovné Jednoty Šumperk. Základním posláním klubu je vytvoření široké základny mladých plavců, skládající se zejména ze školní mládeže všech věkových kategorií, od prvňáčků až po středoškoláky.

Mládež doplňují trenéři a dobrovolní pomocníci z řad rodičů. „Do svých řad přijímáme děti, které už umí plavat. Začátečníci plavou dvě hodiny týdně. Zdokonalujeme je v plavání, učíme všem plaveckým stylům, trénujeme skoky a obrátky. Zhruba třetina dětí se pak věnuje plavání i na sportovní úrovni. Sportovní družstvo trénuje pětkrát týdně v rozsahu šest až deset hodin, dle věku, možností, ale rozhodující je vlastní odhodlání,“ uvedl šéf plavců. Vrcholem sezóny jsou pro členy oddílu krajské oblastní přebory žactva, které jsou zároveň kvalifikací na letní pohár ČR a zimní mistrovství ČR. Na krajských přeborech v roce 2019 získali šumperští plavci dvacet osm medailí.

Josef Minář prozradil, že oddíl se nevěnuje jen čistě plavání. „Zkoušíme dětem jejich činnost zpestřit i jinými aktivitami, které vyváží a doplní jejich denní plavecké stereotypy. Účastníme se aquatlonových a triatlonových závodů, ve kterých je plavání doplněno během, respektive během a jízdou na kole. V loňském roce se řada našich členů zúčastnila seriálu závodů AQUATLON CZECHTRISERIES, což je seriál závodů, kterých se účastní nejlepší závodníci Česka. Zde jsme dosáhli řady úspěchů, Patrik Minář celkově obsadil 3. místo. Vašek Bednarský se pravidelně umísťoval na stupních vítězů a celý aquatlonový i triatlonový seriál vyhrál,“ pochlubil se výkony svých svěřenců šéf plavců.

Doplnil, že oddíl láká i dospělé posily mezi trenéry. Do trénování dětí se zapojí například i šumperská místostarostka Marta Novotná. „Je to činnost, která mě nabíjí, proto velice ráda plavcům pomohu. Přeji jim hodně úspěchů a doufám, že se jim bude v Aquacentru líbit,“ dodala Marta Novotná.

Autor: red., S. Singerová - mus, zdroj foto: mus

Fotogalerie

Členové plaveckého oddílu už brzxy začnou trénovat v zrekonstruovaném Aquacentru Na Benátkách v Šumperku    zdroj foto:mus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.