Středa 24. dubna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Vracíme vodu lesu" projekt za více než miliardu

24.04.2019 - „Vracíme vodu lesu" projekt za více než miliardu -...

Počasí

obcasny-Déšť

24.04.2019 - Středa

Teplota: 20 / 9 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

25.04.2019 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 12 - obcasny-Déšť

Poběžte za zdravím!

12. dubna 2019 - 08:01

Zpět na seznam článků

Sportovní odpoledne pro celou rodinu poodhalí méně známá zákoutí areálu FN Olomouc

Poběžte za zdravím!

Známé i nepříliš navštěvované části areálu FN Olomouc, největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě. Historické kulisy pevnosti Fort Tafelberg, nejmodernější budova II. interní kliniky, klidová zóna parčíku pod Dětskou klinikou. Tam všude zavede účastníky prvního ročník Běhu za zdraví FN Olomouc, jehož tématem budou zdravé plíce, propagace nekouření a odvykání kouření. Uskuteční se v pátek 17. května a vedle hlavního závodu na šest kilometrů nabídne nesoutěžní rodinný běh i atrakce pro děti a dospělé. 

Nová a netradiční sportovně-společenská akce je určena opravdu pro každého – od dětí, přes dospělé včetně trénovaných sportovců i „obyčejných“ milovníků zdravého pohybu až po seniory. A samozřejmě také studenty a v neposlední řadě zaměstnance FN Olomouc.

V průběhu běžeckého odpoledne, které začne prezentací ve čtrnáct hodin a potrvá zhruba do devatenácté hodiny, budou probíhat také doplňkové akce: sportovní aktivity pro děti, ukázky správné techniky nordic walking. Připravena budou také edukační místa s nabídkou preventivních vyšetření a konzultací s odborníky z FN Olomouc.

Jako první, a to v šestnáct hodin vyrazí na trať dlouhou zhruba tři kilometry účastníci rodinného běhu a vyznavači nordic walking. Start hlavního závodu na dvojnásobnou vzdálenost je naplánován na pátou hodinu. „Běh je sice individuální sport, my mu ale chceme dát i týmový rozměr a přidat k němu radost z úspěchu v kolektivu přátel a kolegů. Je proto možné vytvořit svůj tým – stačí v přihlášce uvést název vašeho týmu, který může mít libovolný počet členů; do hodnocení se bude počítat umístění prvních tří členů každého týmu v cíli,“ zve za pořadatele vedoucí Odboru marketingu FN Olomouc Veronika Jeřábková.

Výtěžek akce bude věnován na podporu propagace nekuřáctví a zdravého životního stylu v rámci Fakultní nemocnice Olomouc. Startovné v hlavním závodu činí tři sta korun, v ceně je funkční tričko, čipové měření závodu, startovní číslo a občerstvení pro každého účastníka. Rodinný běh bez funkčního trička stojí padesát korun, zdarma mají start příznivci nordic walking, děti a senioři. Pro nejlepší v cíli hlavního závodu a rodinného běhu budou připraveny věcné ceny a medaile.

Běžecká trať povede pouze areálem nemocnice po asfaltových a zpevněných cestách, chodnících a travnatém terénu. Závod se poběží za nepřerušeného provozu, proto je třeba dbát pokynů pořadatelů a dodržovat zásady bezpečnosti. „Automobilový provoz budeme během závodu v rámci možností usměrňovat, je však třeba počítat s nezbytným průjezdem sanitních vozů a dopravní obsluhy,“ upozorňuje Veronika Jeřábková.

Podrobnosti včetně registrace jsou dostupné na samostatném webu.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Exkluzivní Fotogalerie

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Fotek: 82
Přidáno: 17.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Fotek: 60
Přidáno: 17.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.