Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Počet nekalých obchodních praktik na předváděcích akcích klesá

29. května 2017 - 03:33

Zpět na seznam článků

Za čtvrt roku ČOI uložila pokuty za 7,5 milionu

Počet nekalých obchodních praktik na předváděcích akcích klesá

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů při prodeji výrobků a služeb na předváděcích akcích. V prvním čtvrtletí provedla osmadvacet kontrol, kdy porušení právních předpisů zjistila téměř v 36 procentech.

Ve stejném období vloni to bylo více než 80 procent zjištění. V prvním čtvrtletí letos, stejně jako v minulém roce, organizátoři nejčastěji porušili oznamovací povinnost o konání akce. Přestože počet nekalých obchodních praktik klesá, ČOI i v tomto období uložila pokuty celkem za přibližně 7,5 milionů korun.

Nejvyšší pokuty byly uděleny společnosti Bnm-Medical Czech. se. „Nová právní úprava, platná od konce roku 2015, která zakazuje přijímat platby na místě nebo před uplynutím lhůty sedmi dnů od uzavření smlouvy, byla zásadním právním dokumentem pro zlepšení situace. Přesto však prodejci přichází s novými promyšlenějšími praktikami, jak obcházet i tuto novelu zákona. Proto se ČOI do budoucna na kontrolu těchto praktik zaměří,“ řekl ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Česká obchodní inspekce provedla za zmiňované období celkem osmadvacet kontrol. „Ověřovala podmínky prodeje výrobků a služeb v rámci předváděcích prodejních akcí. Inspektoři se především zaměřili na plnění zákonem stanovených oznamovacích povinností, souvisejících s konáním organizovaných akcí. Dále kontrolovali používání zakázaných nekalých a agresivních obchodních praktik,“ sdělil mluvčí Jiří Fröhlich, který dodal: „Z celkového počtu provedených kontrol bylo zjištěno porušení obecně závazných právních předpisů při deseti kontrolách.“

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.