Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pod jesenickým fialovým zvonkem se budou prezentovat i nové služby

25. května 2021 - 11:06

Zpět na seznam článků

Tradice se mění, ale žijí!

Pod jesenickým fialovým zvonkem se budou prezentovat i nové služby

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Úly, kraslice, chléb, brambory, sýry, med, marmelády a kompoty, bylinkové výrobky, ale i chilli omáčky a dekorace z přírodních materiálů se ucházely o ochrannou známku JESENÍKY originální produkt®.

Před certifikační komisí své produkty obhájilo všech jedenáct žadatelů. Tvůrčí a činorodí lidé dokazují, že tradiční řemeslná a tvůrčí práce není zakonzervovaným procesem, ale živoucím organizmem. „Tradice musí být to, co žije,“ uvedla v průběhu diskuze nad výrobky etnografka a členka certifikační komise Mária Kudelová. Ta posuzuje i jesenické služby a zážitky, které mají zájem o regionální ochrannou známku.

Minulý týden se tak podařilo rozšířit i tyto kategorie. Jeden z nejnovějších zážitků nese název „Kde roste historie“. A nejde jen o ni, ale také o kus zahradničení v trochu jiném pojetí. „U nás se lidé seznámí s historií všemi smysly. Vezmeme je do zámeckého parku a zahrady ve Městě Albrechtice, kde se dozvědí, jaký byl život v 19. a 20. století v tomto kraji. Zapojíme návštěvníky aktivně do zážitku, například sázením rostlin nebo kurzem pečení chleba,“ vysvětlila provozovatelka zážitku Alena Křištofová, předsedkyně ČSOP Město Albrechtice. Její specialitou je pěstování starých odrůd rajčat, ke každé z nich má provozovatelka zážitku i příběh.

Aktuálně nese ochrannou známku JESENÍKY originální produkt® devadesát výrobků, jednadvacet služeb a jednadvacet zážitků.

Autor: red., B. Haušková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.