Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pod vlivem alkoholu se na Šumpersku opět bouralo

17. června 2019 - 11:57

Zpět na seznam článků

U Loštic a v úseku mezi Loučnou nad Desnou a Velkými Losinami

Pod vlivem alkoholu se na Šumpersku opět bouralo

havárie vozidla u Velkých Losin zdroj foto: PČR

Další dva řidiči vyrazili na silnice Šumperska pod vlivem alkoholu a borali.

K první nehodě, která se naštěstí obešla bez zranění, došlo v sobotu 15. června krátce před půlnocí u Loštic.

Notně posilněn alkoholem ve směru z Žádlovic na Loštice řídil vozidlo Opel Astra devětatřicetiletý řidič. „Po projetí pravotočivé zatáčky v důsledku nepřizpůsobení rychlosti přejel na rovném úseku do protisměru, kde se střetl s protijedoucí Fábií, ve které cestovaly čtyři osoby. Zatímco u řidičky Fabie byla dechová zkouška negativní, řidič Opelu opakovaně nadýchal lehce přes tři promile alkoholu v dechu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

dopravní nehoda u Loštic zdroj foto: PČR

dopravní nehoda u Loštic zdroj foto: PČR

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. „Při nehodě vznikla škoda za předběžně třicet tisíc korun,“ informovala mluvčí.

Všechny složky integrovaného záchranného systému v neděli 16. června hodinu po půlnoci zasahovaly u havárie pětadvacetileté řidičky, která s vozem Škoda Felicia havarovala na silnici I/44, v úseku mezi Loučnou nad Desnou a Velkými Losinami. „V důsledku nepřiměřené rychlosti dopravně technickému stavu komunikace a povětrnostním podmínkám dostala po projetí mírné pravotočivé zatáčky smyk, který nezvládla,“ přiblížila průběh kolize Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „Následně s vozem přejela do protisměru, porazila směrový sloupek a sjela do příkopu, kde narazila do ovocného stromu. V důsledku nárazu se vozidlo dále přetočilo na pravý bok. Při havárii řidička utrpěla lehké zranění, se kterým byla přepravena k ošetření do nemocnice.“

havárie vozidla u Velkých Losin zdroj foto: PČR

Jak policisté zjistili, rozhodně neřídila střízlivá. „Při dechových zkouškách jí opakovaně naměřili hodnoty přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Při havárii vznikla škoda za předběžně jednadvacet tisíc korun.“

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k výše uvedeným nehodám došlo, jsou nadále v šetření. „V obou případech jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Oběma podnapilým řidičům nyní podle trestního zákoníku hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, mimo jiné až tříletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

havárie vozidla u Velkých Losin        zdroj foto: PČR

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.