Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pod zasahujícími hasiči se prolomil v Sudkově na rybníce led

08. prosince 2012 - 21:57

Zpět na seznam článků

Hasiči varují před vstupem na zamrzlé vodní plochy

Pod zasahujícími hasiči se prolomil v Sudkově na rybníce led

Pod zasahujícími hasiči se prolomil v Sudkově na rybníce led zdroj foto:HZS Ok

V dramatické chvíle se doslova proměnil sobotní zásah hasičů v Sudkově na Šumpersku. Po přijetí informace o nutné pomoci osobě po propadnutí na ledu v místním potoce krátce po jedenácté hodině na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů stanic Zábřeh a Šumperk, posílené místní jednotkou hasičů Sudkov. Dobrovolní hasiči byli u místního rybníka mezi prvními.

„Ihned za pomocí žebříku a jistícího lana zahájili dobrovolní hasiči záchranu osoby. Ta se z posledních sil držela ledu zhruba deset metrů od břehu. Led byl příliš tenký a došlo k propadu i samotných dvou dobrovolných hasičů,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Během jejich činnosti na místo dorazily i profesionální jednotky. Obdobný scénář další pomoci na žebříku a opět vzhledem k slabé tloušťce boření ledu pod hasiči. Navíc zachraňovaná osoba se několikrát dostala nebezpečně pod ledové kry.

Sudkov

Jediný reálně úspěšným postupem pro rychlou záchranu již velmi promrzlé osoby zrealizovat záchranu na člunu. Hasičům se poté podařilo osobu z vody vytáhnout a předali ji do péče lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby.

Sudkov

„Pomalým posouváním na žebřících, ale hlavně za vydatné pomoci kolegů hasičů a místních občanů, jenž pomocí záchytných lan, nakonec z vody vytáhly do bezpečí i zasahující hasiče na žebřících. Z preventivních důvodu byla provedena kontrola lékařem i u zasahujících hasičů ti byli rovněž velmi promrznutí, vše se ale obešlo bez komplikací,“ dodal mluvčí Zdeněk Hošák.

Sudkov

Zimní počasí a mrazy jsou zde jen malou chvíli. „Led na rybnících či jiných tocích je svou tloušťkou stále nebezpečný a je opravdu nutné před vstupem na zamrznutou vodní hladinu dbát hlavně na své bezpečí. Před samotným vstupem je lepší spíše několikrát zvážit, zda nemůže dojít k nějakému podobnému nebezpečí,“ obrací se s důrazným varováním na veřejnost mluvčí Zdeněk Hošák.

 

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Pod zasahujícími hasiči se prolomil v Sudkově na rybníce led  zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.