Poděkování za zvládnutí povodňové situace na Šumpersku
24. ledna 2025 - 12:06
V září 2024
předávání ocenění zdroj foto: PM
Generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák poděkoval osmi desítkám zaměstnanců z řad podniků Povodí Moravy, Povodí Vltavy, Povodí Ohře, Povodí Labe a Lesů České republiky za úsilí a odhodlání věnované zvládnutí povodňové situace na povodí Moravy v září 2024. Při této příležitosti jim předal pamětní medaili.
Povodí Moravy připravilo setkání zaměstnanců státních podniků Povodí a státního podniku Lesy České republiky, kteří v povodní zasažených oblastech vyvinuli mimořádné úsilí ke zmírnění následků této extrémní situace. „Rád bych vyjádřil upřímnou vděčnost všem, kteří při této krizové situaci prokázali svou obětavost a nasazení. Poděkování patří zaměstnancům Povodí Moravy za všechna opatření, která realizovali již před nástupem povodně a za úspěšné řešení složitých situací na místech, kde hrozilo přelévání a rozplavení hrází a také za velké úsilí v období po průchodu povodně, kdy jen v oblasti Šumperska čtyři desítky těžkých strojů a strojníků s obrovským nasazením odstraňovalo škody po povodni a zabezpečovalo okolí vodních toků,“ poděkoval generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák svým zaměstnancům. „Chtěl bych také velice poděkovat státním podnikům Povodí Vltavy, Povodí Labe a Povodí Ohře i Lesům ČR za pomoc jejich pracovníků a techniky v povodní postižených oblastech. Je velmi cenné, že se můžeme spolehnout na vzájemnou ochotu a výpomoc v případě mimořádných situací,“ dodal Gargulák. Všem osmdesáti pozvaným účastníkům setkání předal generální ředitel také pamětní medaili, která na jedné straně znázorňuje ohromnou sílu přírodního živlu a na druhé straně vyjadřuje poděkování za odvedenou mimořádnou práci.
Již v průběhu povodně byly na všech povodní dotčených tocích zahájeny prvotní bezodkladné zabezpečovací práce, jejichž cílem bylo zejména obnovení průtočné kapacity vodních toků a snížení rizika vzniku dalších škod. Právě na těchto pracích se velkou měrou podíleli také kolegové z dalších státních podniků. S jejich pomocí tak na zasažených úsecích pracovalo současně více jak padesát kusů těžké mechanizace. Na horním toku řeky Branné nasadilo svou techniku Povodí Vltavy, na řece Moravě v okolí Hanušovic to bylo Povodí Vltavy, Povodí Labe a Povodí Ohře, na toku Desná to byly Lesy ČR. „Rádi jsme Vám v této nelehké chvíli pomohli a byl jsem rád, že jsme velmi rychle našli opravdu hodně spolupracovníků, kteří měli chuť se vypravit k Vám a pracovat deset hodin denně od pondělí do neděle. Myslím, že jsme za těch pár týdnů vykonali kus práce, který je za námi vidět,“ popisuje kolega z Povodí Labe odhodlání spolupracovníků ze všech státních podniků.
Povodí Moravy provedlo zajištění poškozených břehů a ochranných hrází v místech, kde nově vymletá koryta řek ohrožovala nemovitosti, silnice a infrastrukturu. „Jednalo se například o Petříkov, Ostružnou, Jindřichov, Hanušovice, Bohdíkov, Loučnou nad Desnou, Rapotín, Šumperk a další. Náklady na zabezpečovací práce na korytech vodních toků a vodních dílech přesahují 120 milionů koru. Práce i čtyři měsíce po povodni stále pokračují a cílem podniku je dokončit zabezpečovací práce do období jarního tání tak, aby byla koryta vodních toků připravena převést zvýšené průtoky,“ dodala mluvčí Jana Kučerová.
Autor: red. Jana Kučerová, zdroj foto: PM
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.