Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podezření na týrání skotu v Olomouckém kraji

29. února 2020 - 10:05

Zpět na seznam článků

Kontrola se uskutečnila na základě oznámení od Policie ČR

Podezření na týrání skotu v Olomouckém kraji

Podezření na týrání skotu v Olomouckém kraji zdroj foto: SVS pro OL kraj

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) pro Olomoucký kraj ve středu 26. února provedli kontrolu chovatele ve Vysoké u Hustopečí nad Bečvou. Kontrola se uskutečnila na základě oznámení od Policie ČR, kdy policisté řešili v předchozích dnech krávu uvízlou v bahně ve výběhu.

Samotné kontroly se kromě veterinárních inspektorů také účastnili zástupci policie a zástupci města Hranice.

Kontrola na místě zjistila velmi tristní stav celého hospodářství, především pak katastrofální podmínky chovu skotu. Na hospodářství v době kontroly bylo celkem dvacet dva kusů turů, dvacet šest  ovcí a koz, šest prasat a drůbež. Skot je chován ve výběhu se vstupem do stáje. Ve stáji byly všude velké nánosy trusu a bahna, bez podestýlky, tudíž si zvířata nemohla lehnout na suchý povrch. Dále bylo při kontrole nalezeno ve výběhu uhynulé tele, které se nacházelo v bahně. Kadáver telete byl zajištěn kriminální policií a odvezen na pitvu do Státního veterinárního ústavu Olomouc. Celý povrch výběhu pro skot byl totálně zdevastován, rozšlapán, takže jakýkoliv pohyb zvířat v tomto prostředí byl velmi namáhavý a komplikovaný. Zvířata se bořila místy až po břicho ve směsi bahna a výkalů. Většina chovaných zvířat byla unavená, ve stoje usínala, případně se opírala o stěny stáje, aby si nemusela lehnout.

Podezření na týrání skotu v Olomouckém kraji zdroj foto: SVS pro OL kraj

Podezření na týrání skotu v Olomouckém kraji zdroj foto: SVS pro OL kraj

Markantní část chovaných zvířat se nacházela ve velmi špatném výživném stavu, zakrslá, nahrbená, dále jim i v oblastech krku, hýždí a břicha chyběla srst, kdy následkem nánosů bahna došlo k vypadávání (vytrhnutí) takové srsti i s těmito nánosy a objevení rozsáhlých lysin. Chovatel měl k dispozici jako krmivo pro skot v místě hospodářství pouze senáž na pár dní a žádné seno. K dispozici bylo na místě přibližně sto kilo slámy, která se v kotcích pro skot nenacházela vůbec.

V současné chvíli se případem zabývá Policie ČR pro podezření z týrání zvířat a SVS pro Olomoucký kraj s policií úzce spolupracuje.

Autor: red., Petr Vorlíček - tiskový mluvčí SVS, zdroj foto: SVS pro Olomoucký kraj

Fotogalerie

Podezření na týrání skotu v Olomouckém kraji   zdroj foto: SVS pro OL kraj

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.