Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem

19.05.2019 - Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem -...

Počasí

20.05.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 15 - Přeháňky-Déšť

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podívejte se, jak vypadá Passat, který měří rychlost

23. listopadu 2012 - 09:57

Zpět na seznam článků

Dodržování předepsané rychlosti na silnicích v Olomouckém kraji se vyplatí

Podívejte se, jak vypadá Passat, který měří rychlost

Passat zdroj foto:PČR

Odbor služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje má k dispozici dvě vozidla, která mohou měřit rychlost ostatních aut i za jízdy.

Dálniční oddělení Kocourovec má jedno vozidlo značky Passat. Toto auto kontroluje úsek rychlostní komunikace R35,  R46 část dálnice D1 což činí více jak padesát kilometrů komunikace. Za minulý týden, tedy od 12. do 18. listopadu zde policisté zjistili celkem 139 přestupků.

"Nejčastějším přestupkem byla jízda bez dálniční známky. Tohoto přestupku se dopustilo třiatřicet řidičů, dále dvanáct řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost a u jednoho řidiče bylo při kontrole zjištěno požití alkoholu před jízdou," uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová. Na pokutách bylo vybráno 65 200 korun.

"Ve čtvrtek 15. listopadu na překroční nejvyšší povolené rychlosti doplatil řidič osobního auta značky Subaru. Na rychlostní komunikaci R35 jel rychlostí 193 km/hod. Tedy překročil nejvyšší povolenou rychlost (130km/hod) o 63km," doplnila mluvčí Vlachová. Na místě přišel o řidičský průkaz.

Druhé vozidlo značky Passat z oddělení silničního dohledu mohou řidiči potkat na kterékoli silnici v kraji. Tedy kdekoli na 3 535 km silnic, I., II. a III. třídy, kterými je protkán Olomoucký kraj. Opět auto může měřit rychlost jedoucích aut za jízdy, ale i v klidu. Za minulý týden takto policisté změřili jednašedesát neukázněných řidičů a na pokutách vybrali téměř 67 tisíc korun.

"Je tedy na místě připomenout všem řidičům, aby dodržovali nejvyšší povolenou rychlost," upozorňuje tisková mluvčí.

Rychlost je jednou z hlavních příčin tragických dopravních nehod. Za deset měsíců letošního roku došlo v kraji k 3645 dopravním nehodám, při kterých zemřelo jednatřicet osob. Rychlá jízda se podepsala na 535 nehodách a zemřelo při ní dvanáct osob.  

"Začíná období, kdy se na silnicích z rána vytváří námraza a v některých místech i náledí, hlavně tam, kde vede silnice lesními úseky, v okolí vodních toků a na mostech. Je nutné, aby si řidiči tuto změnu klimatických podmínek uvědomovali a rychlost a způsob jízdy přizpůsobili stavu a povaze vozovky a svým schopnostem. Také mlha a sníh je často společně s rychlou jízdou jedna z hlavních příčin dopravní nehody," apeluje na řidiče tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.

 

Autor: red.,M.Vlachová

Fotogalerie

Passat    zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.