Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 09. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič otočil auto na střechu

08.03.2021 - Opilý řidič otočil auto na střechu - Dopravní nehoda...

Počasí

09.03.2021 - Úterý

Teplota: 3 / -5 - Oblačno

10.03.2021 - Středa

Teplota: 5 / -5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podnapilý cizinec v Šumperku způsobil nehodu

22. února 2021 - 12:20

Zpět na seznam článků

Z místa kolize se snažil ujet

Podnapilý cizinec v Šumperku způsobil nehodu

DN Šumperk zdroj foto: PČR

Hned ze dvou trestných činů, a sice z neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, ale také z několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, je po své páteční večerní projížďce Šumperkem důvodně podezřelý čtyřiadvacetiletý cizinec. „Byla to nejspíš touha po zakoupení cigaret, co jej přimělo, byť měl popito, nasednout bez svolení do vozidla svého zaměstnavatele a vyrazit do ulic. Nevadilo mu ani to, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

K dopravní nehodě došlo v křižovatce ulic Havlíčkova, Temenická a Langrova. „Při jejím průjezdu nedbal červeného světelného signálu na semaforu, narazil přední částí Fordu, který řídil, do Passatu, jehož řidič vjel do křižovatky na zelenou,“ přiblížila průběh policejní mluvčí.

Po střetu s vozidlem se snažil z místa ujet. „Řidič Passatu však neváhal, vyrazil za ním a jeho spolucestující neprodleně zalarmovali policisty. Následovala projížďka nočními ulicemi Šumperku, kterou podezřelý ukončil zaparkováním vozu v dvorním traktu budovy v Langrově ulici,“ sdělila Jiřina Vybíhalová.

DN Šumperk zdroj foto: PČR

DN Šumperk zdroj foto: PČR

Ujíždějící řidič měl v patách nejen pronásledujícího řidič, ale také přivolané policisty. „Ti mladíka, který nadýchal bezmála 1,7 promile alkoholu v dechu, zadrželi a ubytovali v policejní cele,“ informovala mluvčí Vybíhalová.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, vznikla při ní škoda za předběžně 40 tisíc korun. „Veškerými okolnostmi případu se nadále zabýváme,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: red., pis - J. Vybíhalová, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DN Šumperk            zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.