Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 20. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj při vloupání na Hanušovicku nepohrdl krátkým občerstvením

20.10.2019 - Zloděj při vloupání na Hanušovicku nepohrdl krátkým...

Počasí

20.10.2019 - Neděle

Teplota: 18 / 11 - PoloJasno

21.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podniky města Šumperka podaly trestní oznámení

14. září 2015 - 21:35

Zpět na seznam článků

Zřejmě se jedná o zpronevěru finančních prostředků bývalého zaměstnance

Podniky města Šumperka podaly trestní oznámení

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Představenstvo společnosti Podniky města Šumperka  se rozhodlo v pondělí 14. září podat trestní oznámení na nyní již bývalého zaměstnance společnosti. Důvody pro podání trestního oznámení vyplynuly z přezkoumávání hospodaření společnosti, které na základně pokynu představenstva společnosti, jehož obsazení se podstatně změnilo na jaře letošního roku, prováděl nový ředitel společnosti s pomocí auditorů.

Podle výsledků tohoto šetření se zřejmě jedná o zpronevěru finančních prostředků, se kterými v rámci svých pracovních povinností tento zaměstnanec nakládal, společnosti tím přitom mohla být způsobena značná škoda.

Představenstvo společnosti PMŠ  se ve dnech 11. a 13. září sešlo na svém jednání, jehož předmětem bylo mimo jiné také rozhodnutí o zjištěních, která vyplynula v rámci přezkoumávání hospodaření společnosti prováděného novým ředitelem společnosti Patrikem T. Pavlíčkem a také z řádného účetního auditu. Tato zjištění, podložená písemnými doklady, napovídají, že v minulosti ve společnosti PMŠ mohlo docházet k jednání konkrétního zaměstnance, jež by mohlo naplňovat znaky trestné činnosti.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Na základě těchto poznatků a po podrobném projednání souvisejících otázek představenstvo společnosti uložilo řediteli společnosti Patriku T. Pavlíčkovi, aby v pondělí 14. září podal v této věci trestní oznámení na tohoto zaměstnance a okamžitě s ním rozvázal pracovní poměr.

Předseda představenstva společnosti a šumperský místostarosta Tomáš Spurný (KDU-ČSL a nezávislí – Pro Šumperk) k tomu uvedl: „Na základě indicií vycházejících od auditorů provádějících řádný audit hospodaření společnosti za rok 2014 jsme začali prověřovat vybrané finanční operace společnosti v minulých letech. V rámci tohoto vnitřního prověřování jsme zjistili závažné skutečnosti, které napovídají, že s finančními prostředky společnosti nebylo řádně nakládáno. Vzhledem k závažnosti zjištěných důvodů jsme rozhodli o podání trestního oznámení. V rámci respektování zásady presumpce neviny však nebudeme sdělovat podrobnější informace o osobě, která se tohoto činu podle našich zjištění měla dopustit, a vyčkáme na postup orgánů činných v trestním řízení, jak celou záležitost vyhodnotí.“

místostarosta Tomáš Spurný (KDU-ČSL a nezávislí – Pro Šumperk) foto: archiv sumpersko.net

Vzhledem k tomu, že k tomuto jednání jednoho ze zaměstnanců společnosti PMŠ docházelo za vedení předchozího ředitele Luďka Šperlicha, byla s ním uzavřena dohoda o ukončení pracovního poměru ve společnosti. Luděk Šperlich se rozhodl tímto způsobem deklarovat svou zodpovědnost za činnost svých bývalých podřízených.

Předseda představenstva k aktuální situaci ve společnosti: „S ohledem na zjištěné skutečnosti budeme pokračovat v systematickém prověřování nakládání s prostředky společnosti minulých let a také v kontrole zadávání zakázek, a to i zpětně. Ve společnosti po nástupu nového managementu byly nastaveny přísnější řídící a administrativní postupy. Budoucnost společnosti tak vidím pozitivně.“

Autor: red., mus

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.