Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cizinci na Šumpersku místo zlata prodávají bižuterii

24.07.2019 - Cizinci na Šumpersku místo zlata prodávají bižuterii -...

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podvodník ze Šumperska byt místo slíbené rekonstrukce zdemoloval

12. února 2019 - 16:33

Zpět na seznam článků

Řekl si o zálohu, ale do práce se nehrnul…

Podvodník ze Šumperska byt místo slíbené rekonstrukce zdemoloval

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dvaačtyřicetiletého muže ze Šumperska obvinil v těchto dnech komisař z oddělení hospodářské kriminality ze spáchání trestného činu podvodu.

„Řemeslník“ předloni koncem října vylákat z devětapadesátileté majitelky bytu, které přislíbil provedení rekonstrukce bytového jádra, zálohu ve výši šedesát tisíc korun. „Dále se domluvili, že se stavebními úpravami skončí nejpozději do 22. listopadu téhož roku. Při své první, ale zároveň také poslední pracovní návštěvě, provedl demontáž vodovodních baterií, odpojil plyn a elektroinstalaci a vyboural část umakartového jádra,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Od té doby „řemeslníka“ majitelka bytu ani přes opakované urgence neviděla.

Následovala celá plejáda výmluv. „Nejprve nemohl pracovat kvůli zdravotním problémům, poté musel vyřizovat pozůstalost po svém otci,“ přiblížila další okolnosti případu mluvčí.

Když jej žena z důvodu nedodržení smluvených podmínek požádala o vrácení zálohy, přislíbil, že peníze vrátí. „Bohužel je měl ale uloženy na účtu, který byl kvůli vyřizování dědictví blokován. Přislíbil tedy, že si vezme půjčku, aby mohl zálohu co nejdříve vrátit. Ale ani k tomu nedošlo a nakonec s ženou přestal komunikovat úplně,“ sdělila Tereza Neubauerová.

Kriminalisté při šetření zjistili, že v té době byl obviněný muž bez zaměstnání a byla proti němu vedena četná exekuční řízení. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži za takové jednání mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody. Vzhledem k tomu, že se v poslední době nejedná o ojedinělý případ obdobného charakteru, nabádáme občany k obezřetnosti při sjednávání podmínek pro provedení různých prací,“ dodává policejní mluvčí Neubauerová.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.