Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podvody na Jesenicku

29. května 2023 - 12:25

Zpět na seznam článků

Obviněným hrozí pobyt za mřížemi

Podvody na Jesenicku

ilustrační snímek zdroj: archiv

Jeseničtí kriminalisté sdělili jednatřicetileté ženě z Jeseníku podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu, za který jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Mladá žena v období od konce roku 2021 do dubna letošního roku uzavřít podvodným způsobem pět úvěrových smluv. „Za účelem získání finančních prostředků měla v žádosti o poskytnutí úvěru záměrně uvádět nepravdivé informace týkající se výdajů vynakládaných na úvěry, hypotéky a jiné zápůjčky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová, která upřesnila: „ Ve všech případech uvedla, že obdobné výdaje nemá, ačkoliv závazky tohoto charakteru měla v danou dobu mít. Po schválení úvěru a vyplacení finančních prostředků řádně nesplácela svůj dluh a celkově tak úvěrovým společnostem způsobila škodu přes sto tisíc korun.“

Další podezření, tentokrát ze spáchání přečinu podvodu, si od jesenických kriminalistů vyslechl čtyřiapadesátiletý muž ze Zlatohorska.

Kriminalisté jej podezřívají z toho, že si koncem roku 2021 zažádal o dávky v hmotné nouzi. „Konkrétně o příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení. Muž v prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech nepravdivě uvedl, že nedisponuje hotovostí přesahující tisíc korun, nemá vklady na účtech, nevlastní a ani nemá dispoziční právo k bankovnímu účtu u žádného peněžního ústavu,“ sdělila Petra Vaňharová.

Na základě uvedených údajů mu byly dávky přiznány a úřad práce mu celkem vyplatil téměř 70 tisíc korun. „Jak se později ukázalo, muž byl již v době podání žádosti o pomoc v hmotné nouzi majitelem bankovního účtu, na kterém měl v danou dobu zůstatek přes sto tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Autor: red., pis. - P. Vaňharová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.