Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 09. prosince 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperské kino promítne dva špičkové balety

09.12.2022 - Šumperské kino promítne dva špičkové balety - Z...

Počasí

09.12.2022 - Pátek

Teplota: 3 / 1 - obcasny-Déšť

10.12.2022 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Podzimní prázdniny v Pevnosti poznání budou nadpřirozené

23. října 2022 - 22:53

Zpět na seznam článků

Návštěvníci se ocitnou v jiném světě

Podzimní prázdniny v Pevnosti poznání budou nadpřirozené

Pevnost duchů zdroj foto: upol - Adam Mráček

Pevnost poznání, muzeum vědy Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, připravila na podzimní prázdniny speciální program pro děti i jejich rodiče. Návštěvníci se ocitnou v jiném světě pomocí virtuální reality, odhalí tajemství buňky nebo se vrátí do minulosti a v roli dělostřelců nabijí dělo k obraně Olomouce. A kdo se nebude bát, může se vydat na stezku odvahy nebo se podívat, jak se v čarodějné laboratoři míchá kouzelný lektvar.

Speciální prázdninový program bude v olomouckém science centru připraven od 26. do 30. října. Děti si mohou na pokladně vyzvednout hrací kartu a vydat se do jednotlivých interaktivních expozic plnit nejrůznější úkoly i vědecké výzvy. „Chtěli jsme dětem nabídnout něco nového na dny, kdy mají volno. Připravili jsme proto zajímavé úkoly v rámci mise superhrdinů Strážců poznání. Stačí přijít k nám v otevírací době, vzít si kartu a pak už se jen vydat za dobrodružstvím. A to doslova – v expozici Světlo a tma jsme totiž připravili animační program, kdy děti budou astronautovi pomáhat sbalit věci na cestu do vesmíru. A nejen to, v modelu mozku například pomocí UV světla odhalí, jaká část tohoto superpočítače našeho těla je nejstarší a proč,“ lákal na program Roman Chvátal, programový vedoucí Pevnosti poznání.

Do tajuplné a kouzelné Pevnosti duchů, po níž budou provádět strašidla a duchové, se odvážní návštěvníci vydají v pátek a sobotu 28. a 29. října od 9 do 22 hodin. Těšit se mohou na alchymistovu únikovou hru, kdy odhalí historická propojení mezi vědou a nadpřirozenem a pomocí chemických experimentů vyřeší nejednu záhadu. Chybět nebude ani stezka odvahy nebo fyzikální pokusy na téma gravitace. A koho zajímá temná turistika, dozví se informace o cestování do zeměpisných míst spojených se smrtí.

Na cestu časem pozvou zájemce lektoři z vědeckých dílen. Ti se zaměří na historii a předvedou, jak se z alchymie (vědy kouzelníků a šarlatánů) postupně stala chemie. Zajímavá bude ukázka střelného prachu nebo příprava zlata či stříbra z obyčejných levných kovů. „Představíme si historické využití chemických ‚vychytávek‘ v domácnosti, ale i postupy, které se využívají dodnes. Z kreativní dílny si potom příchozí odnesou klíčenku s vlastnoručně vyrobeným ‚zlatem‘,“ doplnil Roman Chvátal.

Pro ty, kteří přijdou v kostýmu, bude mít Pevnost poznání slevu na vstupném. Do všech expozic zaplatí jen sto korun.

Autor: red., E. Havrlant, zdroj foto: upol - Adam Mráček

Fotogalerie

Pevnost duchů         zdroj foto: upol - Adam Mráček

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Fotek: 105
Přidáno: 29.11.2022

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.