Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pohled na rostliny jinýma očima

24. května 2021 - 12:09

Zpět na seznam článků

Nabídne Pevnost poznání

Pohled na rostliny jinýma očima

ilustrační snímek zdroj foto: archiv PN

Ochrana přírody je hlavním tématem třídenní akce, která se uskuteční v Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého nadcházející víkend od 28. do 30. května. Pořadatelé zvou na inspirativní komentované procházky po rozkvetlých olomouckých parcích a zahradách, zajímavé workshopy a výstavy nebo křest nové publikace o geneticky upravovaných potravinách.

Hlavní roli hrají rostliny – jako zdroj potravy po lidi i zvířata, léčivé prostředky, nebo biotop pro klidný život mnoha živočišných druhů. „Pro malé i velké návštěvníky máme připraveny dvě procházky do Michalského stromořadí a jednu do botanické zahrady. V prvním případě se příchozí dozvědí o tom, jací živočichové žijí v městských parcích a jak důležité je prostředí, které jim tam člověk vytváří – od skladby stromů po sečení trávy. Vycházka do botanické zahrady bude zmapováním kvetoucích travin, keřů a stromů,“ zve veřejnost programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal.

Kromě výletů do městské zeleně čeká návštěvníky třeba křest zajímavé knihy „Zachrání GMO planetu?“, která osvětluje mýty a rozšířené představy o geneticky upravovaných organismech, nebo výstava o původních rostlinných druzích, které pomáhaly lidstvu přežít dlouhé generace a nyní je vytěsňují vyšlechtěné odrůdy.

Autor: red., M. Vysloužilová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv PN

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.