Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pohodlnější léčbu pacientům s "ereskou" zajistili ve FN Olomouc

16. dubna 2014 - 21:22

Zpět na seznam článků

V olomouckém centrum se nyní léčí dva tisíce nemocných

Pohodlnější léčbu pacientům s "ereskou" zajistili ve FN Olomouc

FN Olomouc nově upravené prostory Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění zdroj foto:FN Ol

V těchto dnech zprovoznila FN Olomouc nově upravené prostory Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění.

Díky úpravám za 1,5 milionu korun, které zdravotnické zařízení hradilo z vlastních zdrojů, teď mohou nemocní absolvovat většinu základních vyšetření na jednom místě.„Onemocnění centrální nervové soustavy jsou zpravidla provázena potížemi s hybností a právě s ohledem na to jsme se snažili naše centrum modernizovat. Tito pacienti mají nyní na stejném podlaží k dispozici čtyři nově upravené vyšetřovny, elektrofyziologickou a likvorovou laboratoř pro diagnostiku, probíhá zde i vyhodnocování snímků z magnetické rezonance. Tedy všechny základní vyšetřovací metody prakticky na jednom místě,“ přednosta neurologické kliniky profesor Petr Kaňovský.

FN Olomouc

Prostory jsou dobře dostupné díky bezbariérovému přístupu. Centrum je propojeno se sousední budovou Hemato-onkologické kliniky a pacienti tak mohou využít nájezdovou rampu a dva výtahy. Bezbariérově je samozřejmě upraveno také nově zrekonstruované sociální zařízení centra. „Naše pracoviště je vedle pražské Všeobecné fakultní nemocnice jedním ze dvou předních center v České republice, která umožňují časnou diagnostiku a terapii roztroušené sklerózy. Léčba zahrnuje moderní terapeutické postupy včetně biologické léčby, která je velmi nákladná, ale u mladých nemocných oddaluje invaliditu a umožňuje jim zapojit se do běžného života,“ popsal vedoucí centra profesor Jan Mareš.

FN Olomouc

V olomouckém centru se v současné době léčí přes dva tisíce pacientů s tímto závažným onemocněním, výjimkou nejsou ani děti. Nejčastěji je však onemocnění diagnostikováno u mladých lidí mezi dvacátým a čtyřicátým rokem života.

V České republice trpí roztroušenou sklerózou zhruba devatenáct tisíc lidí. Jde o chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému - mozku a míchy, které negativně ovlivňuje řízení celé řady tělesných, mentálních i psychických funkcí.

FN Olomouc

Roztroušená skleróza je nevyléčitelná nemoc, je ale léčitelná a její průběh se dá ovlivnit zejména při včasné dostatečné léčbě.

Autor: red.,E.Havrlant, zdroj foto:FN Ol

Fotogalerie

FN Olomouc nově upravené prostory Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění  zdroj foto:FN Ol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.