Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Pojďte do toho s námi on-line!“

04. února 2021 - 14:31

Zpět na seznam článků

Pozvánka VM Olomouc

„Pojďte do toho s námi on-line!“

pozvánka na výstavu zdroj:VMO

Vlastivědné muzeum v Olomouci vytvořilo jedinečný projekt, ve kterém na sebe navazují dvě navzájem propojené části, které jsou virtuálním návštěvníkům přístupné čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu. „Myšlenka on-line projektu Virtuální prohlídky a Otevřeného muzea vznikla již koncem roku 2019, postupně se vyvíjela, až nakonec v říjnu roku 2020, také v reakci na uzavření muzeí v rámci pandemie koronaviru Covid-19, jsme ji začali realizovat. Naším cílem bylo, stále je a bude i do budoucna, přibližovat návštěvníkům muzeum nyní za zavřenými dveřmi a později i jako virtuální doplnění našich výstav, prezentací, projektů i akcí“, řekl na úvod ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek.

Obě části projektu se nachází na muzejních webových stránkách. Odkaz ZDE

Otevřením 3D Virtuální prohlídky tak Vlastivědné muzeum v Olomouci zpřístupnilo své výstavní prostory online virtuálním návštěvníkům, ve 3D / 4K kvalitě. Na své si tak nyní přijdou všichni zájemci o výstavy ve Vlastivědném muzeu, kteří by je rádi navštívili, ale kvůli jeho uzavření nemohou. Ale nejen v době koronaviru, kdy jsou muzea už několik měsíců uzavřena, najde digitální prohlídka využití. „Zpřístupnili jsme muzeum jak pro imobilní návštěvníky, i pro ty, kteří z jakéhokoli důvodu osobně do muzea přijít zkrátka nemohou, i když by chtěli. Věříme však, že i ostatní návštěvníky naše virtuální prohlídky zaujmou natolik, že si je nakonec přijdou prohlédnout i osobně,“ uvedl radní pro kulturu a památkovou péči Olomouckého kraje Jan Žůrek.

Na muzejní virtuální prohlídku přímo navazuje projekt edukačního oddělení Vlastivědného muzea v Olomouci „Otevřené muzeum“. Dospělí návštěvníci si mohou přečíst, prohlédnout i poslechnout zajímavé informace spojené s aktuálními výstavami (které zůstanou online i po jejich ukončení). Za zhlédnutí určitě stojí například dvanáctidílný muzejní seriál k výstavě Jiří Louda / Život mezi erby. Otevřené muzeum je i pro děti – mohou si složit puzzle, vytvořit si podle návodu osobní znak, nebo si z papíru vyrobit královskou korunu. Při virtuální návštěvě výstavy obrazů a fotografií Pavla Rozsívala Stud i um, mohou rodiče třeba najít mnoho inspirací pro výtvarnou tvorbu s dětmi.

Otevřené muzeum pomáhá také školám – učitelé základních škol v něm najdou pracovní a metodické listy, které mohou využít např. při distanční výuce. Při virtuální prohlídce se tak návštěvníci mohou těšit na kompletní podrobné a detailní informace, které naleznou nejen přímo u aktuálních výstav, ale také u exponátů ve stálých expozicích muzea, jak v historické, přírodovědné, etnografické expozici tak i ve stálé expozici Příběhu kamene.

Například, při svém virtuálním vstupu do muzea, již na recepci se návštěvník dozví základní informace – otevírací dobu, vstupné apod. Aktuálně jsou již z muzejních výstav zpřístupněné kompletní informace, videa, kvízy a další zajímavosti k výstavám Jiřího Loudy nebo Českých korunovačních klenotů.

Z muzejních expozic jsou doplněné informace například ke Hvězdnému glóbu……nebo také k Sloupu Nejsvětější Trojice. U toho monumentu, který je zapsán mezi světové dědictví UNESCO, návštěvníci naleznou plno zajímavých informací, které Vlastivědné muzeum v Olomouci připravilo i ve spolupráci se statutárním městem Olomouc.

Další novinkou je detailní plánek muzea, kde návštěvník nalezne barevně rozlišené jednotlivé prostory (sály, expozice apod.) Vlastivědného muzea v Olomouci s přesnými popisky aktuálních akcí.

Každý týden nyní Vlastivědné muzeum v Olomouci rozšiřuje a dále vkládá nové informace a zajímavosti jak k vybraným muzejním předmětům, tak i k chystaným a realizovaným výstavám a akcím. „Doufáme, že Vás všechny, naše návštěvníky, budeme moci brzy pozvat k nám do muzea nejen virtuálně, samozřejmě jakmile to situace dovolí,“ doplnil ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek. 

Autor: red., Antonín Valenta, zdroj foto: VMO

Fotogalerie

pozvánka na výstavu              zdroj:VMO

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.