Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pojišťovny přispěly 625 miliony na prevenci škod vznikajících provozem vozidel

05. dubna 2017 - 08:38

Zpět na seznam článků

Do kterých projektů byly přiděleny dotace?

Pojišťovny přispěly 625 miliony na prevenci škod vznikajících provozem vozidel

Z fondu zábrany škod se pořizuje také technika pro složky IZS zdroj foto: archiv šumpersko.net

Pojišťovny v minulém roce odvedly do fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů 625 milionů korun.

Finanční prostředky budou v souladu se zákonem použity na pořízení techniky nebo věcných prostředků potřebných pro činnost základních složek integrovaného záchranného systému, na úpravu technologií, provoz operačních a informačních středisek hasičského záchranného sboru v souvislosti s poskytováním nezbytné pomoci motoristům a na financování projektů dle programů prevence v oblasti škod z provozu vozidel. „Zákon stanoví, že nejméně 60 procent z celkových prostředků ve fondu zábrany škody je určeno pro činnost hasičského záchranného sboru. Nejméně patnáct procent pak získají na pořízení techniky a vybavení další složky integrovaného záchranného systému a nejméně patnáct procent půjde na realizaci projektů a programů zaměřených na bezpečnost silničního provozu a prevence škod z provozu vozidel,“ upřesnila tisková mluvčí GŘ HZS Nicole Zaoralová.

přehled zdroj: GŘ HZS

Žadatelé o nenárokovou dotaci z fondu zábrany škod podali celkem třiašedesát žádostí.

V oblasti prevence škod a zvyšování silniční bezpečnosti rozhodlo Ministerstvo dopravy, Ministerstvo vnitra a správní rada České kanceláře pojistitelů o přidělení dotací celkem osmnácti projektům, které se zaměřují např. na viditelnost účastníků silničního provozu, prevenci sekundárních dopravních nehod, edukaci mladých lidí či na identifikaci a hledání řešení nejnebezpečnějších míst na českých silnicích. „V loňském roce žádosti o finanční prostředky výrazně převýšily prostředky, kterými fond zábrany škod disponuje. Po pečlivém odborném posouzení všech žádostí se komise fondu rozhodla navrhnout přidělení dotace kvalitním projektům, které navazují na úspěšnou předchozí fázi celého programu. Věřím, že pokračováním se výsledný pozitivní dopad na motoristy jen umocní a že projekty financované z fondu napomohou udržet klesající trend úmrtí na českých silnicích,“ popisuje rozhodnutí o přidělení dotací předseda komise generál major Drahoslav Ryba.

přehled zdroj: GŘ HZS

Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů - pojišťovny, které jsou oprávněny provozovat na území ČR pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, odvádí do fondu zábrany škod (dále FZŠ) České kanceláře pojistitelů tři procenta z ročního přijatého pojistného z tohoto pojištění. Žadatelé o nenárokové dotace z FZŠ mohou přihlásit své projekty dle předem vypsaných programů. Z přihlášených žádostí vybere Komise FZŠ projekty, které navrhne a doporučí Ministerstvu dopravu, Ministerstvu vnitra a správní radě České kanceláře pojistitelů k přidělení dotace FZŠ. Odborným a formálním posouzením žádostí Komise FZŠ pověřila Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., jehož doporučení je jedním z faktorů, které bere Komise v potaz při zpracování návrhu na rozdělení prostředků z fondu zábrany škod.

Autor: red., N. Zaoralová

Fotogalerie

Z fondu zábrany škod se pořizuje také technika pro složky IZS    zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.