Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Počasí

19.04.2024 - Pátek

Teplota: 8 / 1 - Přeháňky-Déšť

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policejní akce na Skřítku

17. ledna 2019 - 17:44

Zpět na seznam článků

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu zimní výbavy

Policejní akce na Skřítku

Šumpersko - DBA zdroj foto: PČR

Ve čtvrtek 17. ledna dopoledne se policisté šumperského dopravního inspektorátu vypravili společně s krajským koordinátorem BESIPu Miroslavem Charouzem na Skřítek, aby tam společně dohlíželi především na dodržování povinností řidičů spojených s provozem vozidel v zimním období.

Šumpersko - DBA zdroj foto: PČR

Hlídky se zaměřily zejména na použití a stav zimních pneumatik a dodržování toho, zda řidiči neřídí vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza či sníh, které by jim zabraňovaly ve výhledu z vozidla. Zjišťovali také, zda se na vozidlech nenachází led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Šumpersko - DBA zdroj foto: PČR

Šumpersko - DBA zdroj foto: PČR

Tato povinnost platí samozřejmě také pro přepravovaný náklad. „V této souvislosti řidičům připomínáme, že hloubka vzorku hlavních dezénových drážek nebo zářezů pneumatiky musí být nejméně čtyři milimetry na všech kolech (u vozidel do 3,5 tun) nebo nejméně šest milimetrů na všech hnacích kolech (u vozidel nad 3,5 tun),“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

 Šumpersko - DBA zdroj foto: PČR

Pokud jde o samotnou zimní výbavu byli řidiči na jízdu horským terénem dobře připraveni a policisté v této souvislosti nemuseli řešit žádný prohřešek.

Poněkud horší byla ale situace v závěru dopravně bezpečnostní akce. „Zaměřili jsme se také na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti v obci. Během několika málo minut překročilo nejvyšší dovolenou rychlost v obci hned pět řidičů. Jeden z nich téměř o 30 km/h, a to i za situace, kdy se rtuť teploměru pohybovala kolem nuly a silnice byla místy namrzlá,“ informovala policejní mluvčí.

Šumpersko - DBA zdroj foto: PČR

Vzorní řidiči obdrželi po kontrole drobné dárky v podobě předmětů s reflexními prvky.

Ve snaze zmírnit nepříznivý vývoj na úseku dopravní nehodovosti budou policisté v bezpečnostních opatřeních obdobného charakteru nadále pokračovat.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Šumpersko - DBA            zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.