Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Potravinářská inspekce zadržela čínské čaje

20.06.2018 - Potravinářská inspekce zadržela čínské čaje - Byl v...

Počasí

Přeháňky-Déšť

20.06.2018 - Středa

Teplota: 27 / 16 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

21.06.2018 - Čtvrtek

Teplota: 29 / 16 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policejní akce v Mohelnici odhalila řidiče kamionů, kteří podváděli

20. února 2018 - 10:08

Zpět na seznam článků

Vykonali jízdu na cizí kartu

Policejní akce v Mohelnici odhalila řidiče kamionů, kteří podváděli

Mohelnice - kontrola kamionů zdroj foto: PČR

V nočních hodinách z pátku na sobotu 17. února proběhla v Mohelnici (na silnici I/35) dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu kamionové dopravy, neoprávněnou manipulaci se záznamovými zařízeními, podvodné jednání řidičů nákladních vozidel a nelegální migraci.

Mimo policistů dopravního inspektorátu Šumperk, dálničního oddělení Kocourovec se na akci podíleli také pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu a krajský koordinátor BESIPu Miroslav Charouz. Takto sestavený tým v průběhu akce zkontroloval osmdesát nákladních vozidel.

Mohelnice - kontrola kamionů zdroj foto: PČR

Ve dvou případech policisté zjistili, že řidiči při služební jízdně vložili do záznamového zařízení digitálního tachografu nákladního vozidla kartu jiného řidiče a následně na ni sami vykonali jízdu. „Došlo k neoprávněnému vložení dat o jízdě na cizí kartu řidiče. Mohli tak řídit vozidlo bez ohledu na celkovou dobu jízdy a dodržení bezpečnostních přestávek,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „Oba řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.“

Mohelnice - kontrola kamionů zdroj foto: PČR

Podle § 230 odst. 2, písm. d) trestního zákoníku se přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací dopustí ten, kdo získá přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněně vloží data do počítačového systému nebo na nosič informací nebo učiní jiný zásah do programového nebo technického vybavení počítače nebo jiného technického zařízení pro zpracování dat. V této souvislosti je třeba připomenout, že digitální tachograf je počítačovým systémem a karta řidiče je nosičem informací. Pokud řidič neoprávněně vloží kartu jiného řidiče do digitálního tachografu a na tuto vykoná jízdu, pak neoprávněně vloží data na nosič informací.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Mohelnice  - kontrola kamionů      zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.