Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně

22.09.2020 - Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně -...

Počasí

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policie bude dohlížet na bezpečný návrat z prázdnin

26. srpna 2020 - 10:12

Zpět na seznam článků

Dopravně bezpečnostní akce v Olomouckém kraji

Policie bude dohlížet na bezpečný návrat z prázdnin

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Prázdniny utekly a příští týden děti opět zasednou do školních lavic. Policie jako každý rok na poslední prázdninový víkend plánuje zvýšený dohled na silnicích v celé republice, tedy i v Olomouckém kraji.

Od čtvrtka do soboty se řidiči častěji setkají s policejními hlídkami na dálnici procházející Olomouckým krajem. „Kontrola se zaměří hlavně na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, dálniční známky, používání zádržných systémů a telefonování za jízdy. Vytipovaná vozidla budou hlídky „Auto-teamu“ stahovat na bezpečná parkoviště, kde policisté provedou kontrolu dokladů, dechovou zkoušku, kontrolu technického stavu vozidla apod,“ uvedla vrchní komisařka Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.

Současně bude od pátku 28. srpna do neděle 30. srpna probíhat na všech silnicích dopravně bezpečnostní akce „Bezpečný návrat z prázdnin“. „Akce je zaměřená na všechny účastníky silničního provozu. Policisté budou kontrolovat rychlost, všeobecné dodržování dopravních předpisů, používaní bezpečnostních pásů a zádržných systémů určených pro děti, alkohol za volantem, technický stav vozidel. Cyklisté a chodci, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, jsou také součástí kontrolní cílové skupiny,“ sdělila Marta Vlachová.

Od prvního dne školního roku bude probíhat preventivní akce pod názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Policisté u škol připomenou nejen dětem, ale i jejich rodičům, jak správně přecházet silnici a jak se chovat bezpečně v silničním provozu.

Autor: red., pis - M. Vlachová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.